Indický tínedžer žil s 18-centimetrovým chvostom, teraz ho museli odrezať

Je to pravdepodobne najdlhší zaznamenaný ľudský chvost.
Zdroj: DAILY MAIL/YOUTUBE

Jeho rodina je veľmi poverčivá. Verila, že chlapcovi prinesie chvost šťastie.

Predpokladá sa, že je to najdlhší chvost u človeka, aký bol kedy hlásený. Celé roky mu ho rodičia pomáhali ukrývať, mysleli si, že je to talizman a považovali ho za dobré znamenie.

Ich radosť však skončila 29. septembra. Chlapec musel ísť do špeciálnej nemocnice v meste Nagpur, pretože mu chvost začal spôsobovať neznesiteľnú bolesť. Nakoniec mu ho chirurgovia úspešne amputovali. Tento stav sa v medicíne volá neurologická rastová abnormalita a spôsobuje ju tlak na koncovú časť chrbtice.

https://www.youtube.com/watch?v=-ck7qJhrIT4


Zdroj: youtube

Stav môže byť diagnostikovaný okamžite po narodení a dá sa riešiť okamžite, no v tomto prípade to rodina roky tajila, pretože to bolo dobré znamenie. Doktor Pramod Giri, vedúci neurochirurgickej ambulancie povedal, že to bol veľmi vzácny prípad a niečo podobné tu ešte nikdy nevideli.

„Bol prijatý hneď potom, ako sa žačal sťažovať na prudké bolesti v dolnej časti chrbta pri sedení a spaní. Chlapec tiež trpel extrémnou psychickou traumou, pretože ako chvost rástol, vždy ho musel schovávať vo svojich šatách a báť sa, aby to niekto nezistil," vysvetlil doktor.

Jeho rodina je veľmi poverčivá a preto to nechcela riešiť. Verili, že chlapcovi prinesie šťastie. Jeho sociálne stigma ignorovali až doteraz, keď mu to začala spôsobovať problémy.

Operácia nebola veľmi zložitá, doktori si museli dať pozor iba na zakončenie miechy. Chvost nebol napojený na vnútornú kosť ani svalstvo, preto bolo odstránenie jednoduché. Chlapec je teraz oveľa šťastnejší a už nemá spomínané problémy a dokonca sa cíti sebaistejšie.

Nagpur/METRO

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chlapec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.