Opustený muž zomrel bez dediča. Medzi haraburdami našli poriadny balík peňazí

Úradníci našli v byte medzi haraburdami balík peňazí.
Zdroj: tn.cz

Peniaze poputujú do štátneho rozpočtu.

Tisícky ľudí ročne odídu na druhý svet osamotení. Bez príbuzných, bez závetu. V takýchto prípadoch ich majetok prepadne štátu a takáto situácia nastala v českých Počátkách na Vysočine, kde pred niekoľkými mesiacmi zomrel 72-ročný muž. Úradníci v jeho byte objavili neuveriteľný neporiadok, ale medzi úplne bezcennými vecami sa skrýval balík peňazí, informuje tn.cz.72- ročný Eduard žil aj zomrel bez príbuzných a bez závetu. O jeho pozostalosť sa tak museli postarať úradníci, aj keď na prvý pohľad nebolo, o čo stáť. Dvojizbový byt bol plný neporiadku, haraburdu a tiež to v ňom nevoňalo. Aj tak museli úradníci v sprievode notárky a tiež zástupcov mesta, prehľadať každý kút a každý šuplík, či sa v byte nenachádza niečo cenného.

Zdroj: tn.cz

O to väčšie prekvapenie bolo, keď úradníci v stolíku pod televíziou našli takmer 111-tisíc eur v hotovosti. "Viem, o koho ide. Alebo o koho išlo, viem o tej udalosti, však čo sa tam našlo, presne neviem," uviedol zástupca primátora Drahoslav Kadlec.

"Toto je skutočne veľká rarita. Nestáva sa, že by sme nachádzali v skriniach milióny. Väčšinou sa jedná o predmety nepoužiteľné, bezcenné a niekedy aj hygienicky závadné," vysvetlil Radek Ležatka. Úradníci nájdenými takmer 111-tisíc eurami obohatili štátny rozpočet. Teraz už ich čakajú len nepríjemnejšie povinnosti, teda vypratanie bytu.

PRAHA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Muž

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.