Dievčatko sa narodilo s anomáliou. Namiesto krvi jej telom prúdilo niečo iné

Dievčatku v žilách nekolovala krv.
Zdroj: Profimedia.sk

Lekári jej nedávali príliš veľké nádeje na prežitie. Ona však zabojovala.

Zlý sen si prežilo dieťatko, ktoré sa narodilo s nevídanou anomáliou. Lekári jej nedávali takmer žiadnu nádej na prežitie. Malá Frankie Morrisonová sa narodila len s tridsiatimi piatimi mililitrami krvi v celom tele, čo je sedemkrát menej, než u priemerného novorodenca. Namiesto krvi jej telom prúdila voda. Hneď po narodení ju preto museli oživovať. Lekári povedali rodičom, nech sa pripravia na najhoršie a nedávali novonarodenému dievčatku príliš veľké nádeje na prežitie. Frankie sa ale nevzdala a po boku svojej rodiny bojovala, píše tn.cz.


Teraz sa zdá, že je dievča z najhoršieho vonku a porazila všetky komplikácie spojené so zriedkavými chorobami. Celá rodina sa už nemôže dočkať jej prvej oslavy narodenín, ktorá bude na budúci týždeň.

,,Je to skvelé, sme najšťastnejší ľudia na svete. Nikdy by som neverila, že budeme žiť natoľko šťastný život po tom, čím sme si prešli," prezradila mamička dievčatka Maria Sandarsová. Zverila sa, aký príšerný strach mala, keď jej po narodení dieťaťa lekári povedali, že má jej dcéra vážne dýchacie ťažkosti a je len mizivá šanca, že prežije. Na druhú stranu vraj ale poznala, že Frankie bude veľká bojovníčka a o svoj život bude bojovať.

Zdroj: Profimedia.sk


HULL/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novorodenec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.