Slovenské internáty vs. ubytovanie v Dánsku. O tomto môžu naši študenti snívať

Lacné ubytovanie v Dánsku.
Zdroj: TV Markíza

Projekt vymysleli pre študentov, keďže oni sú medzi prvými, kto má s dostupným ubytovaním v mestách problém.

Bývanie na vode. Jeho obyvatelia nemusia mať dobrodružnú povahu, len vzťah k novému a modernému životnému štýlu. Dáni prišli s novinkou, ktorá prináša lacnejšie bývanie a rieši tiež nedostatok stavebných pozemkov vo veľkomestách.

V lodných kontajneroch nájdete všetko, čo bežný príbytok potrebuje - kuchyňu, kúpeľňu, spálňu či spoločenskú miestnosť a vonku priedomie. Bonusom je miesto na grilovanie či terasa na streche. Na jednom pontóne je deväť lodných kontajnerov, ktoré zaberajú plochu 300 štvorcových metrov.

Projekt dánskej spoločnosti je použiteľný vo všetkých mestách, ktoré majú nevyužité nábrežia, kanály či rieky. Takéto bývanie je navyše ekologické. Na streche sú solárne panely, ktoré produkujú energiu a morská voda sa zasa využíva na vykurovanie v zime či chladenie v lete.


Tento projekt vymysleli pre študentov, keďže oni sú medzi prvými, kto má s dostupným ubytovaním v mestách problém. Mnohí študenti si musia nájsť prácu, aby mohli zaplatiť nájomné. Je to pre nich zbytočne veľký stres.

Mesačné nájomné sa v lodných kontajneroch pohybuje od 540 eur. Pre našinca znie táto suma závratne. Pýtajú ju však v Kodani, ktoré je 8. najdrahším mestom sveta a kde je cena bývania podstatne vyššia.

KODAŇ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme študenti

Dôležité udalosti