Desivé zábery! Žralok vnikol do klietky a potápačom prehryzol prívod vzduchu

Žralok sa dostal do klietky
Zdroj: Youtube/Peter Maguire

Len zázrakom sa nikomu nič nestalo. Pozrite si autentické videá.

Štyria potápači sa ocitli v pasci. Do klietky, v ktorej pozorovali žraloka, sa dostal sám veľký predátor. Približne štyri a pol metrový žralok biely im prehryzol prívod vzduchu a metal sa medzi konštrukciou. Dramatická scéna sa odohrala v mori pri Mexiku.

Katie Yonker, ktorá sa len s hrôzou prizerala, opísala momenty strachu. Podľa jej slov sa druhý potápač Yann pokúšal predátora vytlačiť preč. „O pár sekúnd sa žralok zahryzol do hadičky, ktorá privádza vzduch z povrchu potápačom do klietky," povedala pre denník DailyMail Yonker.

Žraločia samica sa vrhla kolmo dole do klietky. Metala so sebou tam a späť. Yann musel okamžite opustiť klietku, pretože mu z úst vypadol regulátor. Ostatní zostali so žralokom v klietke.

V tom čase sa na scénu dostal ďalší žralok prezývaný Big Mama. Ten plával okolo klietky ale našťastie sa nezapojil do tohto chaosu. Potápači sa dostali von z druhého východu bez zranenia.

Počas výstupu na loď bola vo vode mizerná viditeľnosť, lebo všade boli vzduchové bubliny. Po tom, ako už všetci sedeli na lodi, bolo potrebné pomôcť aj žralokovi. Predátorovi uviazali lano okolo chvostu a snažili sa ho vytiahnuť z klietky von. Technika ale zlyhala. Žralokovi skočil na pomoc potápač. Aj keď to znie neuveriteľne, potápači ani žralok sa nezranili.

Slovami sa dá len ťažko opísať neuveriteľná atmosféra. Pozrite si preto videá. Jedno ponúka pohľad priamo z klietky, druhé z vonku.

Zdroj:Instagram/elasmophoto
MEXIKO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti