Zvláštne stravovacie maniere diktátorov. Takýto bol jedálniček Hitlera a Stalina

Adolf Hitler
Adolf Hitler Zdroj: TASR

Hitler neznášal mäso, Stalinovi varil Putinov dedko a Mussolinimu museli pred jedlom vyjadriť rešpekt. Prečítajte si, ako sa stravovali tyrani 20.storočia.

Diktátori minulého storočia mali okrem zla, ktoré vo svete napáchali ešte niečo spoločné. Nemecký vodca, sovietsky aj taliansky diktátor si dávali pozor na to, čo zjedli. Ich stravovací rituál by mnohí z nás považovali za čudný. O tých najväčších zvláštnostiach v ich návykoch píše Business Insider.

Hitler neznášal mäso a bál sa, že ho otrávia

Nemecký nacistický vodca nezjedol len tak hocičo. Zo svojho jedálnička vylúčil všetko mäso. Jeho vegetariánstvo je často spájané s nacistickou ideológiou. No Hitler trpel chronickou plynatosťou a zápchou a veril, že bezmäsitá diéta mu pomôže zbaviť sa problémov. Ku koncu druhej svetovej vojny jedol diktátor už len zemiakovú kašu a vývar.

Führer sa rýchlo poučil z mnohých pokusov o jeho zavraždenie. Nakoniec bol natoľko paranoidný, že každé jedlo, ktoré sa chystal zjesť, muselo otestovať 15 ochutnávačov. Len ak nikto z nich nezomrel do 45 minút, diktátor sa mohol pokojne najesť.

Stalinov osobný kuchár bol Putinov dedko

Komunistický diktátor zbožňoval gruzínsku kuchyňu. Jeho obľúbenou maškrtou boli tradičné sladkosti z karamelizovaných orieškov a medu. Okrem nich si rád pochutnal na slivkách, granátovom jablku, cesnaku a rôznych druhov vína, ktoré sú pre Gruzínsko typické.

Stalin si jedlo aj alkohol rád užíval, preto často organizoval dlhé večere. Trvali zvyčajne šesť hodín a pripravoval ich jeho obľúbený osobný kuchár Spiridon Putin. Ak vás teraz napadlo, že podobnosť priezvisk so súčasným ruským prezidentom je náhodná, nie je to tak. Spiridon bol totiž starým otcom Vladimíra Putina.

Mussolinimu museli pred jedlom vyjadriť rešpekt

Benito Mussolini, taliansky fašistický vodca, najradšej jedol doma so svojou ženou Rachele a jeho piatimi deťmi. Tak ako pri jeho vláde aj pri jedle muselo byť všetko dokonale zorganizované a bezchybné. Ešte predtým ako Mussolini prišiel domov na večeru, všetci členovia rodiny museli sedieť za prestretým stolom a čakať. Bez toho sa nemohlo začať jesť.

NEW YORK/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti