Takého šéfa by chcel každý. Zamestnancom rozdáva autá, byty aj šperky

Savji Dholakia.

Spôsob odmeňovania zamestnancov sa mu zdá primeraný a chce, aby boli jeho zamestnanci šťastní.

Zakladateľ indickej firmy Hari Krishna Exports zamestnáva 5500 ľudí. Jedného dňa sa rozhodol, že im za ich vytrvalú prácu poďakuje naozaj nezvyčajným spôsobom. Počas najbližších piatich rokov venuje 1700 najšikovnejším zamestnancom auto aj byt. Niektorí tomu neverili, ale všetko nasvedčuje tomu, že Savji Dholakia svoje slovo naozaj dodrží. Tento rok už totiž rozdal 1240 áut, štyristo bytov a množstvo šperkov. Dary pritom dosiahli hodnotu takmer sedem miliónov eur, píše CNN.

V porovnaní s obrovskými obratmi, ktoré táto firma s diamantmi má, je to však nič, ale táto čiastka sa mu zdá primeraná. ,,Máme export v hodnote takmer sedemsto miliónov eur v sedemdesiatich krajinách, ale nič nie je dôležitejšie ako naši zamestnanci," povedal Dholakia.

Učinil tak počas sviatku Diwali, čo je štátny sviatok v Indii. Tento sviatok má rôzne podoby, ale pre veľké firmy sa týmto dňom začína finančný rok. Niektorí si myslia, že keď odmenia svojich zamestnancov, tak Boh odmení aj ich.

Nie je to prvý darček, ktorý Dholakia venoval svojim zamestnancom. Už pred dvadsiatimi rokmi venoval jeho trom najlepším pracovníkom auto. Pred dvomi rokmi venoval dvesto apartmánov, štyristo áut a päťsto setov drahých šperkov.

BOMBAJ/CNN,js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Diamanty

Dôležité udalosti