Aká je tohtoročná farba vianočnej výzdoby? Zdá sa, že červenej a zlatej už odzvonilo

Toto je farba tohtoročných Vianoc.
Zdroj: TV Markíza

Prezdobené Vianoce sú zrejme už nadobro minulosťou. Posledných pár rokov je zreteľný akýsi návrat ku koreňom.

Jednoduché, ligotavé, inšpirované prírodou. Tohtoročné Vianoce budú v škandinávskom štýle. Pozrite sa s nami na moderné dekorácie a horúce trendy v zdobení stromčekov.

Zdá sa, že červenej a zlatej už odzvonilo. Dizajnéri, ktorí diktujú vianočné trendy, si tento rok obľúbili striebornú farbu. Skombinovali ju s tlmenými odtieňmi šedej a s prírodnými materiálmi. V Londýne na veľtrhu Duch Vianoc verejnosti ukázali svoje novinky.

„Tento rok je veľmi trendové všetko škandinávske. Týka sa to aj interiéru a životného štýlu a trend zasiahol aj vianočnú výzdob," tvrdí švédska dizajnérka Liselotte Osugová.

Prezdobené Vianoce sú zrejme už nadobro minulosťou. Posledných pár rokov je zreteľný akýsi návrat ku koreňom - teda k tradíciám a k jednoduchým prírodným dekoráciám.

Obľúbené sú najmä drevené ozdoby, soby, postavičky škriatkov a tiež jednoduché aranžmány. Stačí dať do vázy suché vetvičky a navešať na ne ozdoby. Mnohí ľudia sa ale trendmi vôbec nezaoberajú. Riadia sa jednoduchým pravidlom, že čím viac svetiel, tým lepšie.

Azda najviac prezdobených domov nájdete pred Vianocami za Atlantikom. Niektoré dokonca blikajú do rytmu známych hitov.

V minulosti sme vám ukázali napríklad dom Poliaka, ktorý megalomanskou výzdobou zlomil celonárodný rekord. „Dom sme začali prvý raz zdobiť pred 17 rokmi a každý rok sme pridávali viac svetiel aj výzdoby. Tento rok nám na dome žiari vyše 60-tisíc svetielok," povedal vlani majiteľka domu Wiktoria Duszenko.

Európskym rekordérom je ale Nemec Rolf Vogt, ktorý s výzdobou začína už cez letné prázdniny. „Odhadujem, že na dome svieti okolo 450-tisíc svetiel, možno o trochu viac alebo menej. Už to pri tom množstve ani neviem presne spočítať," tvrdí majiteľ domu.


SVET/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti