Hrobári z troch krajín si zmerali sily v netradičnej súťaži

Netradičná súťaž
Zdroj: TV Markíza

Dvojčlenné tímy tvorili oficiálni zamestnanci, alebo majitelia pohrebných služieb a zakázané bolo používať motorové pomôcky.

Funebráci z celého Slovenska, ale aj Maďarska, či Poľska si dnes dali zraz v Trenčíne, aby si zmerali sily v netradičnej súťaži. Kopali hroby. Takýmto spôsobom otvorili výstavu pohrebných služieb.

Pravidlá v porovnaní s prvým ročníkom trochu upravili. Súťažiaci mali k dispozícii po dva kusy náradia a pracovať museli pred obecenstvom. Počas výkopových prác museli mať chlapi po ruke neustále meter. Do jamy sa totiž musela zmestiť šablóna.

Prvenstvo si odniesli bratia

"Hodnotí sa samotný výkop, rýchlosť toho výkopu, čiže čas, potom sa bude hodnotiť vnútorná úprava toho hrobového miesta, či je to rovno vykopané," opísal pravidlá súťaže Vladimír Ecker, podpredseda Asociácie pohrebných a kremačných služieb.

Dvojčlenné tímy tvorili oficiálni zamestnanci, alebo majitelia pohrebných služieb a zakázané bolo používať motorové pomôcky, ako bagre a podobne. Prvenstvo si odniesli bratia Skladanovci zo Želiezoviec, ktorí vykopali jamu za 54. minút. Na výstave predstavili aj niekoľko noviniek, ako nerozbitné sklenené náhrobné dosky. Zaujal aj obraz s galaxiou. Do hviezdy zatavia časť popola nebohého.


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.