Muž prišiel o ucho. Vypestovali mu ho na úplne inej časti tela

Ucho na ruke
Zdroj: TV Markíza

Najzložitejšia bola záverečná fáza, aby ucho vymodelovali do želaného stavu.

Bez čiapky od hanby ani nevychádzal na ulicu. Dnes sa mužovi, ktorý prišiel pri nehode o ucho, črtá lepšia budúcnosť. Chýbajúci orgán mu vypestovali na ruke.

Ji pochádza z Číny. O ucho prišiel približne pred rokom pri dopravnej nehode. „Myslel som si, že týmto sa pre mňa život skončil, nebol som schopný sa s kýmkoľvek stretávať. Mal som bolesti a navyše som sa hanbil vychádzať von. Vždy a všade som nosil čiapku, aby som nevyľakal ľudí," spomína Ji.

Zovňajšok však nebolo to jediné, čo Číňana trápilo. Vždy pri umývaní tváre alebo sprchovaní mu dnu natiekla voda. Lekári zúfalému mužovi ponúkli netradičné riešenie. Nové ucho mu nechali narásť na ruke. Základ vymodelovali z chrupavky, ktorú odobrali z Jinových rebier. Potom ho implantovali do predlaktia a napojili na cievy. Po asi štyroch mesiacoch bolo ucho dostatočne vyvinuté na to, aby ho pripojili k hlave.

Najzložitejšia bola záverečná fáza, aby ucho vymodelovali do želaného stavu. Je to jeden z najzložitejších komponentov na našom tele a je zložité urobiť ho tak akoby bolo od Boha. Tento typ zákroku pritom vo svete nie je až taký zriedkavý. Podobnú operáciu uskutočnili aj lekári na Slovensku, keď dohryzenému mužovi zachránili ucho tým, že mu ho vložili do brucha.


PEKING/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Televízne noviny

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.