Žena zorganizovala svoj vlastný pohreb, užila si ho s úsmevom

Na pohreb prišla celá rodina aj priatelia.
Zdroj: YouTube

Deň svojho pohrebu považuje za najlepší deň v jej živote.

Väčšina z nás sa smrti bojí, no na druhej strane by nás možno zaujímalo, ako by vyzeral náš pohreb. Štyridsaťštyri ročná Vera Lucia da Silva neuveriteľných štrnásť rokov túžila po tom, že zažije svoj pohreb. Pohreby ju vždy fascinovali a v živote ich už absolvovala mnoho, dokonca ich vyhľadáva, píše Daily Mail.

,,Keď som oficiálne pozvala na svoj vlastný pohreb priateľov a rodinu, mysleli si, že žartujem a vôbec to nebrali vážne," hovorí Vera Lucia. To, že sa pokúšala už viackrát zorganizovať svoj pohreb potvrdil aj majiteľ pohrebného ústavu Paulo Araujo, ktorého sa tiež pokúšala márne presvedčiť. Napokon sa jej to podarilo a majiteľ jej poskytol miesto aj rakvu.

,,Jej manžel bol nešťastný, keď sa dozvedel o želaní svojej ženy. Nakoniec sa však Vere podarilo presvedčiť ho aj zvyšok rodiny, aby s pohrebom súhlasili a podporili ju," povedal Araujo.

Obrad prebiehal od deviatej ráno do šiestej večer. Vera dorazila už o siedmej ráno, aby sa stihla obliecť a pripraviť. Obliekla si šaty a keď už ležala v rakve, priateľky jej pomohli s vizážou. Okolo rúk mala ruženec a bola pokrytá kvetmi.

,,Prišli všetci, otec, mama, sestra, brat aj priatelia. Keď ma videli spadla im sánka. Rešpektovali však moje prianie a zostali až do konca. Bol to najlepší deň v mojom živote," povedala Vera.

Počas pohrebu bolo počuť smiech, čierny humor, ale niektorí si aj poplakali. Video, ktoré sa objavilo na internete niektorých rozosmialo, iných pobúrilo. ,,Videli ste niekedy, ako sa smeje mŕtvola?" opýtala sa jedna z jej kamarátok vo videu. Potom Vera otvorila oči a začala sa smiať, čo jej kamarátky ešte viac vyprovokovalo, aby sršali morbídnymi poznámkami na jej adresu.

Žena vydržala v rakve celý deň a jediný pohyb, ktorý urobila bolo, že sa napila kokosovej vody alebo čaju. Pobytom v rakve jej zvláštne prianie neskončilo a chcela, aby ju po skončení aj zakryli a nosili niekoľko minúť, aby mala pocit, že ju idú pochovať. Hoci si Vera Lucia svoj deň užila, podľa jej slov sa ešte určite nechystá zomrieť.


RIO DE JANEIRO/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti