Kulturista, ktorý zdolal hrozné akné v novom videu odhalil ďalšie rady

Premena mladého Briana je šokujúca
Zdroj: Instagram/Brian Turner

Možno ani netušíte, že výmena posteľnej bielizne má na pleť výrazný vplyv

Mladého amerického kulturistu Briana Turnera už roky trápilo akútne akné. Nevedel si s ním dať rady. Zúfalstvo a znížené sebavedomie ho prinútili navštíviť dermatológa, ktorý mu predpísal radikálnu liečbu. Dvadsaťtriročný Brian sa rozhodol pre lieky so zvýšeným obsahom vitamínu A. Ten však so sebou nesie mnohé vedľajšie účinky. Liečba mu rýchlo pomohla, no hneď ako s ňou skončil, akné bolo späť. A tak vyskúšal niečo iné. O úspešnom boji s problematickou pleťou hovorí v novom Youtube videu. Článok o ňom sme už písali, no teraz prišiel Brian s novým video. Prináša v ňom ďalšie užitočné rady. Mnohé z nich vás prekvapia.

Tajomstvo tkvie v posteľnej bielizni

Meníte si obliečky často? Ak nie, mali by ste hneď začať. Možno tak veľmi škodíte vašej pleti.

„Vymieňajte si vašu posteľnú bielizeň. Ak máte akné na tele, meňte si ju každú jednu noc," prezradil Brian jeden zo svojich trikov.

Ďalej navrhuje používať jemnú čistiacu vodu. Ak používate produkty s obsahom benzoylperoxidu, dajte pozor, aby v roztoku nepresiahol 2,5 percent. Inak pleť zbytočne namáhate.

Prestal sa dotýkať tváre a progres bol náhly

Brian tvrdí, že ak nechcete mať vyrážky, musíte sa prestať dotýkať pleti. Znie to banálne, ale je to základ. Dotykom si na tvári rýchlo rozširujete baktérie. Vyskúšajte to a zmena príde rýchlo.

Zmenil jedálniček a začal piť viac vody

V boji proti akné často hlavnú úlohu zohráva strava. Vyhnite sa potravinám, ktoré obsahujú tuky, sodík, umelé sladidlá, konzervačné látky, sóju, lepok, kakao a srvátku. Brian ich vylúčil tiež. Postupne skúšal, ktoré mu škodia najviac. Popri tom nezabúdal na pitný režim. O jeho účinkoch na pleť sa popísalo veľa. No kulturista odporúča vypiť presne 3,7 litra vody. Okrem toho naňho priaznivo vplývalo, keď si zakázal džúsy a sladené nápoje. Pomohli mu aj probiotiká, zvýšený príjem zeleniny a to, že prestal jesť mliečne výrobky.

Pot je na akné najhorší

Brian veľa času trávil v posilňovni. Vedel, že pot koži škodí. A tak si okamžite po cvičení začal umývať tvár. Nechcel, aby mu na nej zostali zvyšky potu ani chvíľu. A dobre urobil.

„Dokonca, ak sa aj nepotíte veľa, zostane vám na tvári vrstva potu. A potom, ak dovolíte, aby uschla, žiadate tak telo, aby upchalo póry," vysvetľuje.

Rovnaké pravidlo platí v lete. Uistite sa, že pot z pleti čo najskôr zmyjete.

Žiaden alkohol a dostatok spánku

Keď sa Brian rozhodol poraziť vyrážky, musel radikálne zmeniť životný štýl. Prestal piť alkohol, aj fajčiť. A hlavne si začal dávať pozor na dlhý a pravidelný spánok. Vďaka nemu klesá v organizme stresový hormón kortizol. A to, aký vplyv má na pleť stres, asi už tušíte.

Radikálna liečba ako posledná možnosť

Ak vyskúšate tieto triky a budete ich dôsledne dodržiavať, vaša pleť by sa mala zlepšiť. Pokiaľ sa tak nestane, navštívte kožného lekára. Ten vám môže predpísať liečbu. Najčastejším riešením je izotretinoin (liek s vysokým obsahom vitamínu A). Myslite však na to, že tento medicínsky spôsob je spojený s vážnymi rizikami. Mladý kulturista si nimi prešiel tiež a upozorňuje na ne vo videu. Mala by to byť vaša posledná možnosť.


LOS ANGELES/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Akné

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.