Dánsko zriadilo sex-ambulancie. Čo všetko sa v nich nachádza?

Sex-ambulancia v Kodani.
Zdroj: TV Markíza

Prostitútkam tak pri práci nielenže nebude zima, ale najmä sa môžu cítiť bezpečne.

Dánsko si pripisuje na účet zvláštne prvenstvo. Škandinávska krajina ako prvá na svete zriadila v hlavnom meste takzvanú sex-ambulanciu. Je to v podstate mobilné pracovisko pre prostitútky. Ženám tak pri práci nielenže nebude zima, ale najmä sa môžu cítiť bezpečne.

Zvonka vyzerá sex-ambulancia ako bežná sanitka, vnútri je stroho zariadená. Okrem lôžka je tu len pár poličiek. V nich nájdu prostitútky všetko, čo potrebujú.

,,Je tu lubrikačný gél, dezinfekcia na ruky, tri rôzne druhy kondómov, jeden z nich špeciálne na orálny sex," hovorí autor projektu Michael Lodberg.

S nezvyčajným nápadom prišlo občianske združenie a následne ho vďačne podporilo aj mesto. Cieľom je uľahčiť život prostitútkam, ktoré pracujú v nočných uliciach Kodane. Sex-ambulancia má byť akýmsi bezpečným prístavom, kde môžu ženy živiace sa telom zakotviť spolu so svojím zákazníkom. Pričom z bezpečnej vzdialenosti budú ich mobilné pracovisko sledovať dvaja dobrovoľníci. A to každý štvrtok a piatok na tom istom mieste.

Dáni dúfajú, že sex-ambulancie si postupne získajú dobré meno a budú sa naplno využívať. S podobne kontroverzným projektom prišli Dáni už pred štyrmi rokmi. Vtedy zriadili prvé miestnosti pre užívateľov drog. V nich si môžu narkomani pichnúť svoju dávku pod dohľadom zdravotníka a v čistom prostredí.


KODAŇ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kodaň

Dôležité udalosti