Ktorý odtieň je najtmavší? Test vám prezradí, či nie ste farboslepí

Oko
Zdroj: shuterstock.com/ Korionov

Precvičte si vaše oči.

Precvičte si vaše oči a najmä si otestujte vaše farebné videnie. Nový test od Playbuzzu vám dáva na výber deväť farebných obrázkov, v ktorých sa nachádza šesť odtieňov jednej farby. Otázka znie: Nájdite najtmavší odtieň farby.

Pre tých, ktorí majú výborné farebné videnie, by mal byť tento test veľmi jednoduchý. Očami ním prefrčíte za pár minút. Ale pre tých, ktorí s tým majú problémy alebo trpia farbosleposťou, to môže byť náročné. Správne odpovede nájdete pod obrázkom.

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Nemali ste s hľadaním najtmavšieho odtieňu žiadny problém? Máme pre vás dobrú správu. Absolvovanie tohto testu znamená, že máte neuveriteľnú víziu a ľahko rozlišujete medzi rôznymi odtieňmi. "Ľudia, ktorí majú tento druh vízie, majú tendenciu byť vysoko motivovaní jedinci, uplatnia sa najmä v technológiách, strojárstve a tvorivých odboroch," uvádza Playbuzz.

Ale pre tých, ktorí nedokážu rozlíšiť medzi svetlými a tmavými odtieňmi, máme zlú správu. "Na základe tohto testu, by ste mali navštíviť očného lekára. Môžete mať vážnu poruchu farebného videnia, farbosleposť. "Aj keď môžete vidieť farby, máte problémy s rozlíšením medzi jednotlivými odtieňmi červenej a zelenej, " upresňuje Playbuzz. To však neznamená, že musíte byť v živote neúspešní. Naopak, môžete mať napríklad lepší prehľad o slovách. Môžete byť vynikajúcim spisovateľom, reportérom alebo politikom, píše Playbuzz.

Čo je farbosleposť?

Farebná slepota postihuje 300 miliónov ľudí na celom svete. Je to dedičné ochorenie, len veľmi zriedka sa získava s vekom. Je známe, že touto chybou videnia trpia viac muži, zatiaľ čo ženy môžu byť potenciálnymi nosičmi génu tohto ochorenia. S farbosleposťou sa v podstate ale dá normálne žiť.

BRATISLAVA/ Playbuzz,kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.