Fešáka Rezu takmer zabila lienka: Mal len 30-percentnú šancu na prežitie

Ilustračná snímka.
Zdroj: wikipedia.sk

Pomohli mu až lekári, ktorí mu nasadili až šestnásť antibiotík.

Kulturista Reza Rezamanda (31) z Británie ani netušil, ako mu môže jedno uštipnutie skomplikovať život. Počas cesty do fitnescentra ho totiž uštipli lienky. Hoci má alergiu na uštipnutie včelou, neprikladal tomu nijakú dôležitosť. Zo zdanlivo banálneho uštipnutia sa vykľul boj o život. Nešlo však len o takú hocijakú lienku, ale o lienku ázijského pôvodu harmonia axyridis, ktoré svojim uhryznutím môžu vyvolať alergickú reakciu.

To bol prípad aj športovca, ktorý skončil v nemocnici a lekári mu dávali len 30 percentnú šancu na prežitie. Keď mu na druhý deň opuchli nohy a sčervenala pokožka, rozhodol sa, že vyhľadá lekársku pomoc. Keď ho v nemocnici vyšetrili, nasadili mu silné antibiotiká a počas jednej noci ich malo byť až šestnásť, uvádza portál Daily Mail.

Bojovník sa však v Rezovom tele nezaprel a rozhodol sa silnú sepsu poraziť. „Mal som naozaj veľké šťastie. Už viem že sa lienky nikdy v živote nedotknem. Je to naozaj zvláštne, že dokážem na lavičke vytlačiť 180 kíl a pritom ma môže usmrtiť taký malý tvor," povedal športovec. Teraz sa rozhodol o svojej nepríjemnej skúsenosti informovať, aby zvýšil povedomie u všetkých ľudí, ktorí trpia alergiami. ,,Netreba nič podceniť, pretože mňa to stálo takmer život," povedal Reza. Odborníci, pred týmto druhom lienok varujú, pretože len vlani na ostrovy priletelo približne milión lienok. Vraj nie sú nebezpečné len pre ľudí, ale napádajú aj iné druhy lienok.

LONDÝN/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.