Farmárova dcéra zachránila pred istou smrťou tisíce sliepok. Stal sa vianočný zázrak

Ilustračné foto.
Zdroj: napocska/shutterstock

Podmienkou predajcov bolo, aby boli sliepky dobre kŕmené a mali dostatočný výbeh.

Farma, ktorá chová nosnice stála pred ťažkým rozhodnutím. Kvôli dohode so supermarketom musela celý chov sliepok poslať na bitúnok. Supermarket totiž odmietol kupovať vajíčka od nosníc, ktoré sú staršie ako 71 týždňov, pretože kvalita vajec už nespĺňa prísne kritéria masového predaja.

Farmárovej dcére bolo sliepok ľúto, a preto sa ich rozhodla zachrániť. Apelovala na verejnosť, aby si po 1,20 eur za kus kúpili domáceho miláčika a urobili niečo pre svoje zdravie.

Ellie Seels (18) svoju výzvu umiestnila na Facebook 11. novembra v nádeji, že sa stane vianočný zázrak. Ľuďom sľúbila, že im ich noví maznáčikovia budú ešte roky znášať ekologické bio vajíčka.

A za svojim sľubom si stála. Spolu s otcom Richardom (58) a mamou Sheenou (51) na farme sama pracuje a má k zvieratám vzťah. Popri tom stíha štúdium na športovej škole.

„Vyrástla som na farme a nechcela som dovoliť, aby tie sliepky zabili," zdôvodnila Ellie.

Zdroj: Ubonwan Poonpracha/shutterstock

Stalo sa niečo neočakávané. Okamžite po uverejnení výzvy sa na farmu nahrnuli doslova davy ľudí, ktorí si chceli sliepky kúpiť. Výzva sa dokonca dostala aj do novín a obavy o osud sliepok boli zrazu irelevantné. Záujem bol taký veľký, že mnoho ľudí museli odmietnuť.

„Museli sme ľuďom vysvetliť, že s takým záujmom sme nepočítali a nedokázali sme dopyt okamžite uspokojiť, aj keď sliepky chytali po celý čas až štyria robotníci," povedala pani Sheena.

Bolo im to prirodzene ľúto, pretože mnoho ľudí prišlo na farmu Babthorpe Hall Farm, v blízkosti Selby v North Yorkshire osobne, aj zo vzdialenejších miest krajiny. Mnohí rodičia chceli deťom kúpiť sliepku ako vianočný darček.

Podmienkou predajcov bolo aj to, aby boli sliepky dobre kŕmené a mali dostatočný výbeh.

Väčšina si odniesla minimálne dve, dokonca sa našli aj takí, ktorí chceli až sto kusov. Zhodli sa na tom, že je dobré, keď sa deti učia starostlivosti o zvieratá už odmalička. Informáciu priniesol Daily Mail.

SELBY/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti