Vzácneho pavúka predáva ako domáceho miláčika. Cena je poriadne vysoká

Takto vzácny pavúk vyzerá.
Zdroj: 外星人看世界/facebook

Čínsky roľník hľadá domov pre vzácneho pavúka, ktorého našiel na svojom pozemku.

Roľník Li Wenhua na pomarančovej plantáži našiel zvláštneho tvora a rozhodol sa, že ho predá za rozumnú cenu ako domáceho miláčika. Neobyčajný pavúk má k svojmu telu prirastený bizarný disk a vyzerá veľmi hrozivo.

Farmára najskôr ani nenapadlo, že ide o pavúka. Myslel si, že našiel nejaký historický predmet.

Zdroj: Enkryptid Reptiles/Twitter

Zhao Li, expert na hmyz pre noviny People's Daily potvrdil, že ide o veľmi vzácny druh pavúka s telom v tvare presýpacích hodín.

Podľa znalca je to iba šiesty prípad za posledných sto rokov, kedy sa niekomu podarilo tohto tvora nájsť. V čínštine sa pavúk volá 'li shi pan fu zhu' a žije hlboko v zemi, preto je veľmi ťažké stretnúť ho.

Podľa Daily Mail ide o jedného z prvých zdokumentovaných čínskych pavúkov. Prvé zmienky o ňom siahajú až do 5. storočia pred Kristom. Pavúk bol stratený tisícročia a nanovo ho objavili až v roku 1901.

Preto zvesť o nájdení tvora okamžite do farmárovho domu prilákala húfy ľudí. Teraz je otázne, či mu treba hľadať nový domov alebo ho radšej vypustiť na slobodu. Predsa len to nie je morské prasiatko. Zarážajúca je aj jeho cena za takmer trojcentimetrového pavúka, farmár očakáva až 1 500 eur.

DAILY MAIL/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.