Kedy je najvhodnejší čas kúpiť živý vianočný stromček? Odpoveď vás zrejme prekvapí

Vianočné stromčeky
Zdroj: TV Markíza

Ľudia si väčšinou myslia, že keď si stromček kúpia 20. Decembra, vydrží im najdlhšie.

Smreky, jedličky či borovice. Vianočné stromčeky sú už v obchodoch. Kedy je ten správny čas na ich kúpu a ako sa o stromček postarať, aby nám vydržal čo najdlhšie? Po ére umelých stromčekov sa opäť vraciame k živým. O tie sa, ale treba vedieť postarať. Všetko sa začína už pri ich kúpe.

Ľudia si väčšinou myslia, že keď si stromček kúpia 20. Decembra, vydrží im najdlhšie. Opak je pravdou. Aby nám stromček vydržal čo najdlhšie, jeho kúpu by sme si nemali nechávať na poslednú chvíľu. Pri ich kúpe je dobré si priniesť stojan. Predtým ako si ho dáme do obývačky, by sa mal stromček aklimatizovať. Napríklad na balkóne. Mali by sme ho však postaviť tak, aby naň nesvietilo slnko a nezabudnúť ani na pravidelné dolievanie vody. Jednou z možností je kúpiť si stromček v kvetináči. Aj ten však potrebuje, aby si na teplo zvykol.

Stromček v kvetináči si po Vianociach môžeme zasadiť v záhrade. V tom prípade by sme ho vo vnútri nemali mať dlhšie ako dva týždne. Potom je vhodné ho zase premiestniť von a samozrejme tiež nie hneď, ale tiež nejaké dva tri dni ho mať v tej garáži.

Okrem vianočných stromčekov je medzi ľuďmi obľúbená aj čečina. Aby nám dlhšie vydržala aj o tú sa treba špeciálne postarať. Najviac vydrží keď je napichnutá vo florexe - teda hmote, ktorá dokáže absorbovať vodu. Čečina, rezané stromčeky či tie v kvetináči neobľubujú teplo a preto by sme im doma mali nájsť miesto ďalej od radiátora či krbu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti