Žena sa stretla s mužom, ktorý dostal tvár jej mŕveho syna

Žena sa stretla s mužom, ktorý dostal tvár jej mŕveho syna
Zdroj: ABC

Jej syn David pomohol po smrti štyrom ľuďom.

Nancy Millar z Columbusu v Ohio mala opäť možnosť uvidieť tvár svojho syna. David Rodebaugh, talentovaný BMX pretekár, zomrel minulý rok po tragickej nehode. Mal len 26 rokov. Bol na zozname darcov orgánov, a tak aj po smrti pomohol štyrom ďalším ľuďom.

Jeho tvár, skalp, vrátane svalov, nervov a pokožky dostal 42-ročný Pat Hardison, ktorý prišiel o väčšinu tváre pri hasičskom zásahu v horiacom dome.

Jednu obličku dostal 10-ročný Antonio Conception Jr, druhú zase 17-ročný Nicholas Darling a Davidovo srdce transplantovali 58-ročnej Yanez McGriff.

Keď sa Nancy prvýkrát stretla s hasičom Patrickom, ktorý má tvár jej syna, okamžite ho objala. Emotívnu chvíľu zachytila televízia ABC News. "Ďakujem, že si taký silný a zdravý. Ďakujem ti, aj keď si riskoval život" povedala mu Nancy. "Si krásny. Ako sa cítiš?" zaujímala sa.


ABC Breaking News | Latest News Videos

Patrick jej odpovedal, že sa cíti skvele a ukázal jej, že s Davidom mali identickú jazvu na čele po ovčích kiahňach. Nancy ho na to miesto pobozkala. "Najlepší deň môjho života bol, keď sa mi narodil David. Toto je druhý najlepší deň," dodala.

Keď do miestnosti vošiel 10-ročný Antonio, Nancy padla na kolená. "Mám ťa rada a to ma ani nepoznáš," povedala matka, ktorá prišla o syna. To isté povedala aj 17-ročnému Nicholasovi. "Tiež ťa mám rád," odpovedal jej.

V hrudi 58-ročnej Yanez si zase cez stetoskop vypočula tlkot srdca, ktoré kedysi bilo v tele jej syna. "Akoby sa David ku mne opäť vrátil. Je tu. Vedela som, že je tu," povedala Nancy.


ABC Breaking News | Latest News Videos


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.