Žena (48) porodila vlastného vnuka

Šťastná Maddie so svojim dieťaťom.
Zdroj: Facebook/Maddie Coleman

Špecifický prípad sa stal v Kalifornií.

Maddie Coleman mala len štrnásť rokov, keď jej lekár oznámil, že nikdy nebude môcť mať deti. Jej reprodukčný systém sa nevyvinul úplne, a tak by u nej tehotenstvo nebolo možné. Pre mladé dievča to bola zdrvujúca správa. Snívala o tom, že si raz nájde manžela a budú mať spolu veľkú rodinu. Jej mama Meggie bola vtedy pre dcéru podporou a trápenie zdieľala spolu s ňou. Chcela jej pomôcť. A tak sľúbila, že keď bude dcéra túžiť po dieťati, ona jej ho vynosí. O nezvyčajnom príbehu píše Daily mail.

Rozhodnutie urýchlil nádor

Matkin nápad sa Maddie pred pár rokmi zdal nereálny. Všetko sa však zmenilo v roku 2015. Vtedy už 23-ročnej Maddie našli nezhubný nádor na mieste, kde mala byť jej maternica. V tom období bola už zasnúbená s manželom Tylerom. Obaja túžili po rodine. Lekár Maddie navrhol, aby si pred operáciou nechala odobrať vajíčka pre prípad, že by chcela byť raz biologickou matkou. Zrazu bol nápad s náhradným rodičovstvom opäť aktuálny.

Tyler a Maddie začali zvažovať všetky možnosti. Zistili, že financovať náhradnú matku by bolo neúnosne drahé. Ceny sa pohybovali okolo 75 000 dolárov (70 580 eur). Dohodli sa teda, že poprosia o pomoc Meggie.

„Od začiatku som vedela, že to je správna vec," povedala presvedčene Maddie. „Je to moja mama a je mojou najlepšou priateľkou. Myslím si, že je úžasné, že matka toto mohla urobiť pre svoje dieťa."

Rodila pred päťdesiatkou

Rodina kontaktovala centrum pre neplodné páry. Umelé oplodnenie sa prekvapivo podarilo na prvý krát a nič nestálo v ceste ich vytúženému bábätku. Babička Megan otehotnela a svojho vnuka porodila v októbri tohto roka. A to dokonca vo veku 48 rokov. Splnila tak sen svojej dcére a jej manželovi. Malý chlapček Gus sa narodil ako zdravé a šťastné dieťa.

Ľudia v okolí boli zvedaví, ako to s rodinou dopadne. Mnohí ich varovali, aby do toho nešli. Niektorí tvrdili, že Megan si k dieťaťu tehotenstvom vytvorí špeciálne puto, a potom bude pre ňu ťažké malého opustiť. Celá rodina, však bola presvedčená, že robia správne rozhodnutie.

„Citové naviazanie na dieťa nebol pre mňa problém, ako mnohí predpokladali. Pretože som vedela, že to biologicky nie je moje dieťa," povedala pre média Megan.

Bábätko teraz vychovávajú šťastní rodičia a babička Megan im pomáha tak ako ktorákoľvek iná stará mama. Len s tou výnimkou, že ho občas príde aj nakojiť.

KALIFORNIA/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.