Bola to bežná návšteva u holiča, dve ranky od žiletky mu zničili život

Keith Crowell a jeho trápenie.
Zdroj: gofundme.com

Z krku a šije mu odstránili až 18 kíl kože. Výrastky sa vždy vrátili a zúfalý muž má poslednú nádej.

Muž z Wisconsinu bojuje za odstránenie kožných výrastkov, ktoré mu narástli po pravidelnej návšteve holiča.

Keithovi Crowellovi narástli okolo líc obrovské kožné útvary, takzvané keloidy. Nepríjemné ochorenie sa u neho rozvinulo pred 12 rokmi, keď ho holič jemne porezal na oboch stranách tváre.

Keloidy sú kolagénové kožné výrastky, ktoré vznikajú pri hojení rezných rán. Pripomínajú rakovinu, no sú nezhubné. Nedá sa presne určiť, čo ich spôsobuje, no náchylnejšie na ne sú ženy do 30 rokov a zdá sa, že súvisia aj s farbou kože. Podľa Daily Mail sú na ne náchylnejší černosi, Aziati a Juhoameričania.

Keloid je vlastne tuhý, hladký hrboľ alebo skupina útvarov s veľkosťou niekoľko centimetrov. Majú červenú farbu, ktorá sa postupne mení na porcelánovo bielu. Po dosiahnutí určitej veľkosti prestanú rásť.

Keith má práve problém, že jeho pokožka bola príliš citlivá a takto reagovala na obyčajné ranky od žiletky. Problém však je, že liečba keloidov je komplikovaná. Buď sa ich podarí zastaviť v rannom štádiu, alebo dorastú do maximálnych rozmerov.

To je presne Keithov prípad. Pomôcť mu môže už iba plastická chirurgia, jeho poisťovňa však za operáciu odmietla zaplatiť a muž sa trápil až 10 rokov. Nakoniec sa mu podarilo zohnať prostriedky na dve operácie.

Odstránili mu až 18 kíl kože. Problém však je, že sa mu výrastky po každej operácii vždy vrátili.

„Je to zdrvujúce, niekedy sa cítim naozaj strašne," povedal Keith.

„Chcem byť normálny človek," trápi sa.

Zdroj: gofunde.com

Keloidy mu spôsobujú bolesť, ťažko sa mu žuje aj prehĺta. Jeho poslednou nádejou je chirurg z New Yorku, ktorý má pri podobných operáciách až 96% úspešnosť. Crowell preto spustil kampaň a snaží sa vyzbierať dostatok peňazí na svoju operáciu.

„Z pravdepodobnosti, že by sa to mohlo podariť, som nadšený," dodal Crowell.

BRATISLAVA/ROCK, DAILY MAIL

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.