Vybrali najlepšie turistické atrakcie v Európe. Tá slovenská vás možno prekvapí

Európa
Zdroj: Shutterstock.com

Zoznam vytvorili podľa Googlu. Uhádnete, ktorú pamiatku odporúčajú cudzincom u nás?

Aby turisti z rôznych častí sveta nemuseli pred výletom do Európy listovať v cestovateľských príručkách, či hľadať informácie na internete, rozhodli sa im to zjednodušiť. Zahraničný kartograf vytvoril nezvyčajnú mapu. Vyznačil na nej pre každú európsku krajinu tú najlepšiu atrakciu, ktorú sa oplatí navštíviť. Píše o tom Independent.

Pri zostavovaní zoznamu sa riadil Googlom. A to tak, že vybral tie pamiatky, ktoré ako prvé dostanete, keď sa vyhľadávača spýtate „Čo treba vidieť..." v danej krajine. Aj vy teraz premýšľate, čo vám teda Google navrhne na Slovensku?

Ak tipujete Bratislavský či Spišský hrad alebo Tatry, mýlite sa. Prvou odporúčanou pamiatkou Slovenska sa stal hrad Devín. Ten má síce bohatú históriu, no mnohí by si na jeho mieste vedeli prestaviť iný slovenský klenot.

V Česku zase vyhľadávač prednostne odporúča Karlov most, v Poľsku Auschwitz a v Rusku Kremeľ. V Taliansku vyhralo Koloseum, no a v Grécku vedie Akropola v Aténach.

[Map] "What to see in..." autocompleted by Google for each country on this map (OC)

Mapa by mala turistom uľahčiť rýchlu orientáciu. Je farebne rozdelená do mnohých kategórií podľa náboženských miest, prírodných krás, pamiatok, pevností, palácov či hradov a múzeí. To, či radí turistom naozaj to najlepšie je však otázne.

NEW YORK/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hrad Devín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.