Posledné Vianoce Obamovcov v Bielom dome. Výzdoba je veľkolepá

Od čias prvej dámy Lou Hooverovej je výzdoba v kompetencii prvej dámy a jej pomocníkov.

Posledné Vianoce v Bielom dome oslávia vo farbách americkej vlajky. Prvá dáma Michelle Obamová už dokončila výzdobu svojho dočasného domova a dovolila médiám, aby nazreli dnu. Vyzerá veľkolepo a možno inšpiruje aj vás.

S výzdobou v Bielom dome sa začína vždy pred prvou adventnou nedeľou. Vianočný stromček podľa tradície privezú na voze ťahanom koňmi a osobne si ho prevezme prvá dáma. Ten tohtoročný pochádza zo štátu Wisconsin a je víťazom národnej súťaže vianočných stromčekov.

Od čias prvej dámy Lou Hooverovej v roku 1929 je výzdoba Bieleho domu plne v kompetencii prvej dámy a jej pomocníkov. Tento rok Michelle Obamovej pomáhalo vyše 90 dobrovoľníkov a vy si môžete pozrieť výsledok.


Hlavný vianočný stromček má tradične svoje miesto v Modrej izbe a meria takmer 6 metrov. Pozornosti detských návštevníkov určite neunikne nadživotná replika rodinných psov Boa a Sunnyho hneď pred vstupom do východného krídla Bieleho domu.

Zaujímavá je aj medovníková verzia sídla amerických prezidentov. Je poriadne ťažká - váži takmer 140 kilogramov.

Azda aj preto, že tohtoročné Vianoce sú pre Obamovcov poslednými v Bielom dome, nesú sa v akomsi národnom duchu, dominujú farby vlajky - modrá, biela a červená.

Tohtoročným motívom je oslava vojakov a ich rodín. Zlaté ornamenty na stromčekoch sú poctou pre amerických hrdinov.

WASHINGTON/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Biely dom

Dôležité udalosti