Bábätko chceli odpojiť z prístrojov. Prebudilo sa z kómy v poslednej chvíli

Ruský vyzývateľ Sergej Karjakin počas 8. partie zápasu o titul majstra sveta v šachu proti nórskemu obhajcovi Magnusovi Carlseno
Ruský vyzývateľ Sergej Karjakin počas 8. partie zápasu o titul majstra sveta v šachu proti nórskemu obhajcovi Magnusovi Carlsenovi. Zdroj: Facebook/Jamais sans Marwa

Rodičia dievčatka mali obrovské šťastie. Bojovali za to, aby dcérku lekári udržali nažive.

To, čo teraz mnohí označujú za šťastný zvrat osudu, mohlo byť ešte pred pár týždňami tragédiou. Ak by rodičia malej Marwy poslúchli lekárov, dievčatko by už nežilo. Vďaka ich tvrdohlavosti a viere však dostala druhú šancu. O dojemnom príbehu píše Daily Mail.

Zázrak prišiel včas

Jednoročná Marwa bola vo vyvolanej kóme od septembra potom, čo bojovala s vírusom. No lekári ju chceli vypnúť z prístrojov. Tvrdili, že ak by sa aj z kómy prebrala, musela by žiť s mnohými vážnymi poruchami. Nemohla by sama dýchať a mala by problémy s chôdzou aj s prijímaním potravy. Jej rodičia sa však odmietli vzdať a rázne zakročili.

Začali viesť kampaň s názvom „Nie bez mojej Marwy" a rýchlo vyzbierali viac ako 114 000 podpisov. Súd potom vydal príkaz, ktorým nariadil predĺžiť dievčatku liečbu o dva mesiace.

Nikto ale nečakal, aký zázrak sa stane len desať dní potom. Rozkošná Marwa sa z kómy prebudila a vyvrátila tak všetky očakávania a predpovede lekárov.

Jej stav sa zlepšuje

Matka dievčatka je šťastná, že sa nedali odradiť a tvrdí, že dcérkine orgány fungujú tak, ako majú.

„Jej liečba pokračuje, ale my vidíme progres každý deň, a to nám dáva nádej," vyjadril svoje pocity otec.

„Keď sa s ňou rozprávam, počúva môj hlas, reaguje a niekedy sa dokonca usmeje," dodáva.

Na sociálnej sieti zverejnil video, ktoré zachytáva moment krátko potom, ako bábätko otvorilo oči.

Ma Marwa d'amour, tu me manques mon ange, continue de te battre ma chérie, je t'aime trop Voici le lien de la pétition: https://www.change.org/p/la-timone-marseille-jamais-sans-marwa?recruiter=155087990 merci de signer et de partager un maximum

Posted by Jamais sans Marwa on Tuesday, November 22, 2016

Aká je to lekársky vyvolaná kóma?

Ide o kómu, ktorú lekári vyvolajú sedatívami. Môžu ju pacientovi navodiť po ťažkom úraze, aby predišli opuchu mozgu, alebo aby dopomohli organizmu k zotaveniu. Pretože Marwinin mozog nereagoval na kómu, lekári predpokladali, že výsledkom by boli neurologické poruchy.

LONDÝN/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.