Internet sa búri: Mladá Češka vo videu takmer utopila psa

Čivava Lily bojovala vo vani o život.
Zdroj: Luboš YOuTube/ Denisa TV

Podľa otca dievčaťa je to fotomontáž a pes sa vôbec netopil.

Aj školáčka, ktorá si na Youtube hovorí Denisa TV, Luboš podľahla blogovaniu a natáčaniu videí. V jednom z nich chcela divákom ukázať, ako si jej 10-mesačná čivava užíva plávanie vo vani. Vtedy však netušila akú vlnu kritiky tým spustí.

Na videu je vydesený pes, s kúpacími okuliarmi na hlave, ktorý sa snaží dostať z vane von. Miestami vyzerá, že sa ide utopiť, a to pobúrilo množstvo divákov, ale aj užívateľov sociálnych sietí. Tým však video nekončí, pretože dievča ho nakoniec vyfénuje, zatiaľ čo sa šteňa celé trasie.

Na video sa sťažovala Karolína Hájková, ktorá má web Psí magazín. Teraz sa jej dievča spolu s otcom majú mstiť tým, že na svojom konte začali používať identický názov a dokonca sa jej majú vyhrážať trestným oznámením.

Otec školáčky na tom však nevidí nič, zlé. „Ona hore držala salámu a on plával za ňou, pretože ju chcel dostať. Pokiaľ viem, tak ten pes sa ani raz nepotopil a pokiaľ ide o tie okuliare, tie tam dala preto, aby mu nestriekala voda do očí." Neskôr zmenil svoje tvrdenie a povedal, že pes vo vani vôbec nebol a celé video je urobené pred zelenou plachtou a má ísť o fotomontáž. ,,Vieme dokázať, že sa pes vôbec netopil," dodal otec dievčaťa.

https://www.youtube.com/watch?v=hBxrpccqQ8g


„Taký pes sa musí kúpať opatrne a vzhľadom k tomu, že pes má na očiach okuliare, predpokladám, že z toho musí byť v strese. Zároveň je veľa psov, ktorí sa boja vody. Určite by som takéto kúpanie malého psa nedoporučoval," povedal veterinár Ivan Stuchlík, pre portál tn.cz.

Toto video nenechalo chladnými ani iných youtuberov, ktorí k tomu okamžite natočili svoje reakcie. „Tá čivava nepláva, snaží sa dostať von. To nie je plávanie, to je pokus neumrieť," hovorí youtuber Peeetaaa.

Nejde však o prvé video so psami, ktoré mladá youtuberka natočila. V ďalšom je vo vírivke aj so svojou sestrou a robia si psiu párty.

https://www.youtube.com/watch?v=AAdSnf4WkJs


Toto video môže slúžiť aj ako výstraha, pre všetkých , ktorí sa chystajú obdarovať svoje ratolesti na Vianoce domácim zvieratkom. Nielen youtuberi, ale aj chovatelia varujú, aby rodičia nekupovali svojim deťom namiesto hračiek zvieratá. V januári sú potom útulky plné smutných a odhodených „hračiek".

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Youtuberka

Dôležité udalosti