Za minútu sa rozpúta peklo! Video ukazuje, čo hrozí pri nekvalitnom vianočnom osvetlení

Za minútu sa rozpúta peklo! Video ukazuje, čo hrozí pri nekvalitnom vianočnom osvetlení
Zdroj: TV Markíza

Požiar simulovali na živom vianočnom stromčeku. Podľa hasičov si málokto uvedomuje, v čom spočíva jeho nebezpečenstvo.

Pozor na nebezpečenstvo, ktoré vám hrozí s prichádzajúcimi Vianocami! Stromček a sviatočná výzdoba vás v lepšom prípade môžu pripraviť o majetok, v tom horšom o život. Hasiči sa preto snažia robiť osvetu a zverejnili nasledujúce zábery.

O nekvalitnom vianočnom osvetlení na stromčeku sa popísalo už veľa. Menej si však uvedomujeme, ako rýchlo dokáže spôsobiť pohromu.

"Vidíte, stačilo len asi 20 sekúnd na to, aby stromček takmer celý zhorel. Oheň postupuje nahor a šíri sa do ďalších častí domu. Je tiež dôležité si všimnúť, že z koberca a stoličky začína stúpať dym. Napriek tomu, že nie sú v priamom kontakte s plameňmi zo stromčeka., začínajú horieť," hovorí hasič Raymond Ranellone.

Stačí minúta, aby oheň spálil celú izbu. Požiar simulovali na živom vianočnom stromčeku. Podľa hasičov si málokto uvedomuje, v čom spočíva jeho nebezpečenstvo.

"Je dôležité stromček denne zavlažovať a kontrolovať, či má vodu, aby nevysychal. Tiež treba myslieť na to, že nie je dobré ho preťažovať osvetlením. Samozrejme, že v blízkosti by nemali byť žiadne ohrievače alebo otvorený oheň. Tak znižujeme riziko požiaru," varoval Ranellone.

V Spojených štátoch počas Vianoc vyhoria stovky domov. Táto hrozba sa však týka každej domácnosti s vianočnou výzdobou, vrátane adventných vencov.

"Advetntý veniec so zapálenými sviečkami by ste nikdy nemali nechať bez dozoru. A tiež by ste nablízku mali mať niečo na udusenie ohňa. Stačí už len malá fľaša s vodou," hovorí hasič.USA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.