Zo dňa na deň sa z jednoduchého nápadu stala svetová senzácia

Veverička Sneezy, ktorá má rôzne kostýmy.
Zdroj: APTN

Mary začala fotiť prítulnú veveričku v tematickom prostredí a tým chcela rozveseliť svoje okolie.

Zo dňa na deň sa z jednoduchého nápadu stala celosvetová senzácia. Popularita roztomilých fotografií veveričky, ktorú americká študentka oblieka a dolaďuje rekvizitami, ďaleko prekročila hranice školského areálu. A to z nej chceli pôvodne vytvoriť iba univerzitného maskota.

Študentka Pensylvánskej univerzity Mary Krupová si s touto vevericou sivou padli do oka hneď v prvý školský týždeň. Milovníčka zvierat ju najprv v školskom parku len kŕmila a trénovala. Veveričke, ktorej teraz už nikto iný nepovie inak ako Sneezy, začala časom vyrábať kostýmy.

„Toto sa nevidí len tak na hocijakej univerzite. Chcela som jej už dávno vyrobiť napríklad klobúk z ovocia, ale podarilo sa to, až keď som mala prístup k 3D tlačiarni," hovorí Mary.

Prítulnú veveričku začala fotiť v tematickom prostredí a tým chcela rozveseliť svoje okolie. Fotografie sa však nakoniec začali šíriť na internete neuveriteľnou rýchlosťou. Z veveričky aj jej fotografky sa razom stali miestne celebrity.

Je skvelé robiť niečo, čo sa ľuďom páči, ale nikdy by som si ani len nepomyslela, že sa to stane až tak populárne. „Každý vie, kto je Mary Krupová. Ja som o nej vedela už dávno predtým, ako som na univerzitu prišla. Dokonca aj moja mama ju pozná, doslova každý ju tu pozná," dopĺňa seniorka Mara Fitzgeraldová.

Mary priznáva, že ju veverička za celý čas uhryzla najmenej dvakrát. Napriek varovaniam doktorov, ktorí vyslovene neodporúčajú dotýkať sa divých hlodavcov, však svoju záľubu nezatracuje.

Bojuje s Aspergerovým syndrómom a práve malý kamarát Sneezy jej vraj s komunikáciou a socializáciou významne pomáha. „Veverička je skvelým prostriedkom ako prelomiť ľady v komunikácii s ostatnými ľuďmi. Niekedy si tu s ňou len tak sedím a už sa začnú pristavovať ľudia. Kŕmime ich alebo sa o nich len rozprávame," myslí o svojom nápade Mery.

O tom, že veveričky milujú ľudia takmer po celom svete, svedčia aj snímky na internete. Vďačným motívom svojej tvorby sa stali napríklad aj pre ruského fotografa Vadima Trunova, Brita Maxa Ellisa či Fína Konstu Punkku.


PENSYLVÁNIA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.