Úbohú mačku takmer zabila ruská zima, záchrana prišla v poslednom okamihu

Takto zostala prilepené k zemi.
Zdroj: VIRALNEWS/YOUTUBE

Labky mala až šesť centimetrov pod vrstvou snehu, bolo potrebné, aby ju okamžite premiestnili do tepla.

Chcela sa iba zohriať v sibírskom mraze. Zúfalá mačka sa ani nenazdala a už bola primrznutá k zemi a nemohla sa pohnúť. Keď ju našiel manželský pár, mala už omrzliny a kusy ľadu jej viseli zo srsti. Začal sa dramatický boj o jej život.

Vonku v drsnej ruskej zime vládol Mrázik a mačka sa chcela v -35 °C aspoň trošku zohriať. Dokonca vbehla pod auto, aby ju zahrialo aspoň teplo motora, no nepomohlo. Celkom vyčerpaná nakoniec zaspala. Keď sa zobudila, už sa nedokázala pohnúť.

Mačka primrzla k zemi a zostala odkázaná na pomoc ostatných. Celú od snehu a s omrzlinami ju našiel pri svojom aute manželský pár. Sergey a Yelena okamžite prišli na pomoc, rýchlo zistili, že bude treba rázne riešenie. Teplé ruky tu už nestačili.

https://www.youtube.com/watch?v=L-S7mvn6mI4

ZDROJ: VIRALNEWS/YOUTUBE

Labky mala až šesť centimetrov pod vrstvou snehu, bolo potrebné, aby ju premiestnili do tepla. Aby mačku vyslobodili, museli ju zachrániť teplou vodou. Iba na vyslobodenie predných labiek potrebovali sedem kýbľov teplej vody a na zadné päť, informoval iDnes.cz

Keď sa mačku konečne podarilo oslobodiť, nemohla svojimi končatinami hnúť. Preto manželia okamžite zavolali veterinára. Večer už mačka spokojne chodila a za tri dni jej našli aj nového majiteľa.

„Keď sme sa uistili, že je v poriadku, dali sme na web inzerát a ozvalo sa dievčatko, ktoré si ju chcelo zobrať," povedal novinár.

BRATISLAVA/iDNES, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.