Pozrite si vianočné dekorácie, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych

Pozrite si vianočné dekorácie, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych
Zdroj: TV Markíza

Vianočné výklady na piatej Avenue majú už 80 rokov povesť najkrajších na svete.

Pracovití umelci, ktorých vám ukážeme, majú sviatočnú atmosféru po celý rok. Od rána do večera, v lete aj zime, vyrábajú dekorácie do predvianočných výkladov. Tie potom okoloidúcim svojou originalitou vyrážajú dych.

Takto to v najznámejšej newyorskej dielni vyzeralo v októbri. Niektoré dekorácie sú už pripravené, iným k dokonalosti chýba pár drobností. Pre známu módnu značku tu ručne vyrábajú 34 postavičiek do piatich výkladov. Tohtoročné zadanie znelo - zimná prechádzka po kúzelnom lese.

"Už teraz rozmýšľame nad tým, čo urobíme na budúci rok. Čo sa bude predávať, čo by sa zákazníkom asi páčilo. Potrebujeme nájsť základný motív, ktorý by ich k nám prilákal a zároveň v ňom musí byť stelesnená vianočná atmosféra," hovorí kreatívna riaditeľka LORD&TAYLOR Roe Palermo. 

Brúsenie, vŕtanie a maľovanie sa tu skončilo asi v polovici novembra. Hneď po úspešnej skúške LED svetiel sa umelci presúvajú do obchodov.

"Asi deväť mesiacov dekorácie skladáme, tu v dielni. Potom ich zas rozložíme a na v obchode na piatej Avenue ich postavíme znovu," hovorí Palermo.

Vianočné výklady na piatej Avenue majú už 80 rokov povesť najkrajších na svete. Hrajú, svietia a denne sa okolo nich premelie asi milión ľudí. Niektoré sú klasické, jedna značka sa dokonca inšpirovala Čajkovským a nájdu sa aj experimentátori, ktorí chcú zákazníkov zaujať exotikou. Stromček vymenili za palmu a soba nahradila opica.

"Nie je to súťaž. Každý sa snaží prísť so skvelými nápadmi a urobiť čo najlepšiu prácu. A všetci chceme, aby z nej Newyorčania mali radosť," hovorí kreatívna riaditeľka.NEW YORK/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dekorácie

Dôležité udalosti