Muž chcel ochrániť svojho psa. Takýto úder klokan nečakal

Udrel klokana, aby zachránil svojho psa.
Zdroj: YouTube/ViralHog

Austrálčan sa ocitol v centre pozornosti po tom, ako sa video stalo hitom internetu.

Internetom sa akoby rýchlosťou blesku šíri video, na ktorom muž v Austrálii zachraňuje svojho milovaného psa Maxa. Ten je uväznený v zovretí klokana, ktorý sa ho len tak ľahko nechce vzdať. Situácia pripomína skôr zápas v boxerskom ringu, keďže muž hrdinsky uštedrí klokanovi riadnu päsť priamo do hlavy. O prípade píše aj Daily Mail.

Greig Tonkins (34) sa ocitol v centre pozornosti po tom, ako sa video začalo šíriť internetom. Zábery boli krátko po zverejnení označené mnohými za "najviac austrálske video, aké kedy uvidíte". V skutočnosti bolo natočené už v júni, keď sa skupinka Austrálčanov vydala na lov zvery. "Táto lovecká výprava bola usporiadaná pre chorého mladého muža menom Kaili, ktorý minulý týždeň zomrel na rakovinu," uviedol Matthew Amor, ktorý akciu organizoval.

Prianím Kailema bolo uloviť diviaka, spolu s priateľmi sa preto vydal na poľovačku. V skupine bol aj Greig Tonkins, ktorého psa počas lovu napadol klokan. Zaujímavosťou je, že Austrálčan pracuje ako ošetrovateľ slonov v Zoologickej záhrade Taroga v Dubbo v New South Walese.

Psi boli vypustené na voľnobeh, obkľúčili viacerých klokanov, ale podľa Amora sa ich ani nedotkli, keďže sú tak vycvičení. Zrazu jeden veľký vačkovec schmatol psa a nechcel ho pustiť. Jeho majiteľ neváhal, vyskočil z auta a svojmu miláčikovi chcel pomôcť. Na zviera neváhal zaútočiť a použil na neho bojový úder. Pozrite si video.


Klokanovi ani psovi sa nič vážne nestalo. Na videu ale bolo vidieť, že vačkovec zostal na chvíľku dezorientovaný, takúto ranu nečakal. Kamaráti sa naopak Greigovi posmievali, že sa moc nepredviedol.

Prípadom sa začala zaoberať aj zoologická záhrada, v ktorej ošetrovateľ pracuje. "Blahobyt austrálskych zvierat a ochrana austrálskej divokej prírody sú pre našu zoo maximálne dôležité. S pánom Tonkinsem pracujeme na tom, aby pochopil následky incidentu a premyslíme prípadné ďalšie kroky, "uviedla zoo vo vyhlásení. Video sa ale stalo hitom. Len na YouTube ho videlo už viac ako 4,8 miliónov ľudí. 

NEW SOUTH WALES/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Klokan

Dôležité udalosti