Tanečník zomrel počas predstavenia. Za jeho výkon mu obecenstvo tlieskalo

Tanečník po čísle zostal ležať na javisku.
Zdroj: WORLD MEDIA CHANNEL/YOUTUBE

Je to tragický koniec, no mnoho umelcov si často praje odísť podobným spôsobom.

Mobilný telefón zachytil tragické zábery. Počas predstavenia ku Dňu matiek v čečenskom meste Urus-Martan tancoval 48-ročný Khusainov tradičný tanec Lezginka. Nikto netušil, že posledný krát.

V polovici predstavenia umelec spadol a zomrel. Diváci si mysleli, že smrť po tanci je dramatizáciou a súčasťou predstavenia. Celé publikum tanečníka preto za jeho výkon odmenilo burácaním, potleskom a smiechom.

Neuvedomila si to ani speváčka piesne, na ktorú tancoval a vo vystúpení pri mŕtvole pokračovala. Khusainov bol známy tým, že tancoval vždy veľmi energicky, preto ju to nezaskočilo. Dokonca nabádala publikum, aby ho odmenili potleskom.

Po chvíli sa však sklonila a pristúpili aj ďalší členovia zboru a začali ležiaceho tanečníka skúmať. Náhle bolo jasné, že niečo nie je v poriadku, aj publikum sa utíšilo.

Okamžite volali záchranárov, ktorí na miesto aj rýchlo prišli. Obhliadajúci doktor však už iba konštatoval, že tanečník a učiteľ je mŕtvy. Napísal Daily Mail.

Khusainov trpel chorobou srdca, no tanca sa nezriekol. Nakoniec ho jeho láska k pohybu a umeniu zabila, pretože mu srdce úplne zlyhalo.

Je to tragický koniec, no mnoho umelcov si často praje odísť podobným spôsobom a za potlesku obecenstva.

https://www.youtube.com/watch?v=DWFyWJWzNiA

ZDROJ:  WORLD MEDIA CHANNEL/YOUTUBE

URUS-MARTAN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Predstavenie

Dôležité udalosti