Ježiško neexistuje! Kto povie ratolestiam túto krutú pravdu?

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/ MNStudio

Bobríka mlčanlivosti statočne držia najmä starí rodičia, tety a ujovia.

Nosí darčeky pod vianočný stromček skutočne Ježiško? O najmilšie tajomstvo Vianoc paradoxne najčastejšie pripravia svoje ratolesti práve rodičia.

Vyplýva to z netradičného prieskumu, ktorý si dala v uplynulých týždňoch vypracovať na Slovensku a v Česku Profi credit. V rámci vianočného prieskumu oslovili 2 000 respondentov.

Existenciu Ježiška, ktorý nosí darčeky, poprie, na Slovensku i v Česku pred deťmi vo vhodnej chvíli 25 percent rodičov.

Napriek tomu, ale väčšina detí, až 30 percent, vôbec nepochybuje, že Ježiško existuje a objavenie darčekov pod stromčekom si spájajú práve s ním.

„Na druhej strane, malí výmyselníci prichádzajú o ilúzie aj vďaka vlastnému predvianočnému pátraniu. Približne 24 percent detí samo zmení názor na to, kto sa stará o darčekovú logistiku, keď nájdu darčeky v skriniach svojich rodičov," povedal marketingový riaditeľ spoločnosti Richard Lörincz.

Bobríka mlčanlivosti statočne držia najmä starí rodičia, tety a ujovia, z ktorých sa len minimum postará o stratu jednej z najkrajších vianočných ilúzií.

Tradícia dávania darčekov však nie je ohrozená ani tento rok. V priemere minú tento rok Slováci na vianočné darčeky približne 186 eur, čo je približne o 30 € viac ako vlani.

V susednom Česku suma atakuje hranicu 166 €, čo je naopak o približne 11 € menej, ako míňali naši susedia na darčeky pred rokom.

Krásne zabalené prekvapenia najčastejšie skrývajú oblečenie, hračky, knihy, ale aj peniaze, či nákupné poukážky. Naopak len minimum z nás si otvorí tajomný balíček s vlastnoručne vyrobeným darčekom.

Od koho sa deti dozvedeli, že Ježiško neexistuje?

Povedali to rodičia

    28

         25

Dieťa na to prišlo samo

    24

         24

Od kamarátov

    18

         15

Od starých rodičov

    1

         2

Od tety, od uja

    1

         1

Od iných príbuzných

    0      

         3

Od nikoho, veria, že existuje

    27

         30

(pozn. v tabuľke prvé číslo sú percentá za ČR, druhé SR)
BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ježiško

Dôležité udalosti