Zaujímavosti

Sedemročný chlapec vážil necelé štyri kilá! Takto vyzerá dnes

Malý Ryan bol naozaj na pokraji smrti.
Zdroj: Profimedia.sk

Chlapca z bulharského sirotinca si osvojila americká rodina.

Priscilla Morse letela cez pol zemegule, aby si osvojila sedemročného chlapca z bulharského sirotinca. Jeho srdcervúce snímky videla na Facebooku. S manželom Davidom sa veľmi rýchlo rozhodli, že tohto chlapca si osvoja. Báli sa však, že kým vybavia všetky papiere, zomrie.

Ryan totiž v siedmych rokoch vážil necelé štyri kilá a bol na pokraji smrti. Chlapcovi presvitali kosti cez kožu a jeho telíčko bolo pokryté hustým ochlpením. Hneď, ako s ním prileteli do Tennesse, odviezli ho do nemocnice. Tam strávil dva týždne.

Potom ho prepustili, no len na chvíľu. Druhýkrát ho hospitalizovali na mesiac. Od adopcie ubehol rok a rodina je šťastná, že chlapec pribral takmer 7 kíl a začal rozprávať. Dnes nevyzerá ako podvyživené dieťa.

Zdroj: Profimedia.sk

„Jeho pokroky sú pre mňa zázrak. Keď prišiel k nám, nevedel sformulovať ani vetu. Bola som presvedčená, že zomrie. Teraz je z neho šťastný a aktívny chlapec," povedala mamička pre DailyMail.

Pár má dvoch biologických synov - 13-ročného Dynala, 7-ročného Jacka a dcéru McKenzie, ktorú si adoptovali z Ruska. Dievčatko má Downov syndróm a vrodenú srdcovú vadu.

Ryan nikdy nebude úplne zdravý. Má mozgovú obrnu, mikrocefáliu a skoliózu. Rodičia ho zapísali do školy, kde sa o jeho vývoj budú starať špeciálni pedagógovia. Sú šťastní, že mu zachránili život a patrí do ich rodiny.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk
 

USA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti