Poltonová žena sa dostane z domu prvýkrát po 25 rokoch

Iman Ahmad Abdulati.

Má nádej, že sa jej stav zlepší a schudne až štyristo kíl.

Iman Ahmad Abdulati (36) z Egypta sa už dvadsaťpäť rokov nepohla z domu. Môže zato jej extrémna nadváha, ktorá jej už ohrozuje život. Iman totiž váži viac ako pol tony a jej váha stále rastie. Už pri narodení vážila päť kíl a bola jej diagnostikovaná lymfatická filarióza - čo je ochorenie, ktoré spôsobuje extrémne opuchy končatín a paží. K posteli ju pripútala až mozgová mŕtvica, ktorú prežila keď mala jedenásť rokov. Počas tých rokov sa o ňu doma starala jej matka spolu so sestrou, ktoré jej poskytujú celodennú starostlivosť, píše DailyMail

Teraz sa rozhodla pre liečbu, avšak od začiatku ju sprevádzajú komplikácie. Už prvé problémy nastali, keď si Iman mala vybaviť víza do Indie, kde má prebiehať liečba. Pre svoju nadváhu sa totiž nemohla osobne dostaviť na indickú ambasádu. Jedným z podmienok pre vydanie víz je totiž aj odobratie odtlačkov prstov. Jej prsty sú však natoľko veľké, že jej nemohli zobrať odtlačky. Pomohol jej na Twitteri až chirurg Muffazzal Lakwala, ktorý kontaktoval ministerku zahraničných vecí.

Zdroj: Profimedia.sk

,,Madam Eman Ahmed ma požiadala, aby som ju zachránil, prosím vás pomôžte mi získať pre ňu lekárske víza, pretože bežným spôsobom sa nám to nepodarilo," napísal na sociálnu sieť.

Neskôr tiež vysvetlil, že Iman sa nemôže kvôli svojmu stavu pohybovať a nie je ani možné ju presunúť. Tiež dodal, že indická ambasáda v Káhire ju nebola pripravená prijať. ,,Úradníci si mysleli, že rodina zavádza a neustále žiadali členov rodiny, aby ju doviedli na ambasádu kvôli otlačkom prstov. Nevenovali tomu žiadnu pozornosť a výsledkom toho bolo zamietnutie víz," dodal chirurg.

Ministerka okamžite odpovedala na lekárov tweet: ,,Ďakujem, že ste ma nato upozornili. Určite jej pomôžeme." Po získaní víz sa dostavili ďalšie komplikácie, pretože Iman musia dostať do Bombaja, aby absolvovala sériu operácií, ktoré môžu trvať až rok. Podľa lekárskych odhadov by mohla schudnúť až 400 kíl počas dvoch rokov. Aby ju mohli presunúť, budú musieť špeciálne upraviť súkromné lietadlo. Hoci má pred sebou ešte dlhú cestu, nevzdáva to, pretože nádej a chuť žiť je silnejšia.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

ALEXANDRIA/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.