Jeho fotka dobyla internet. Keď vyrástol, potreboval pomoc a ľudia neváhali

Sammy Griner s päsťou a odhodlaným výrazom.
Zdroj: Sam Griner/FACEBOOK

Túto fotku už ste na internete zrejme videli. Pozrite si, ako chlapec vyrástol.

'Success Kid' (Dieťa úspechu), tak ho pozná celý svet. Chlapec teraz využil svoju virálnu slávu, aby otcovi zachránil život. Za jediný deň mu fanúšikovia poslali až 100-tisíc dolárov. Napísal Daily Mail.

Sammy Griner sa v roku 2010 stal najslávnejším dieťaťom na planéte. Už ako štvorročný. Slávu mu priniesla fotka z roku 2007, keď ho matka odfotila na pláži v Jacksonville na Floride.

Vôbec netušila, akú lavínu kreativity fotka spustí. Po zverejnení fotografie v roku 2010 sa Sammy okamžite stal ikonou a meme s jeho podobizňou obleteli svet. Boli ich stovky a poznáme ho všetci. Iba jedenásťmesačné dieťa s odhodlaným výrazom v tvári a zaťatou päsťou sa stal na internete kultovou záležitosťou.

Dnes má Sammy desať rokov a už neplánoval použiť svoju tvár na propagáciu. Osud to však zariadil inak. Sammyho otec v roku 2009 utrpel kompletné zlyhanie obličiek a odvtedy bol nútený pravidelne chodiť na dialýzu. V roku 2012 mu doktori povedali, že bez transplantácie dlho neprežije. Rodina bojovala o čas, transplantácia je veľmi nákladná a nemohli si ju jednoducho dovoliť.

Zdroj: Sam Griner/FACEBOOK

Chlapec sa rozhodol, že poslednýkrát využije svoju popularitu, aby zachránil ťažko chorého otca. Rodina zriadila na stránke GoFundMe nadačné konto, kde chcela vyzbierať peniaze. Nikto nečakal, čo sa stane.

Keď užívatelia internetu a Sammyho fanúšikovia z celého sveta zistili, že ide o otca ich obľúbenca, potrebné peniaze, 100-tisíc dolárov, sa vyzbierali behom jedného dňa. Tie rodine nesmierne pomohli. Zaplatili operáciu aj potrebnú starostlivosť.

Pán Griner v auguste 2015 podstúpil úspešnú transplantáciu a Sammy sa nesmierne tešil, že jeho virálna sláva pomohla dobrej veci. „Bol spokojný, že som bol slávny iba raz, nechcel sa už zviditeľňovať," spomína.

Jeho matka povedala, že čo sa týka jeho mediálnych vystúpení, vždy mal posledné slovo: „Ponúkli nám, aby sme šli do televíznej šou, ale Sam odmietol." Keď dospeje, chce byť umelcom.

„Nechcem, aby ma ukazovali v televízii podobne ako na obrázku. Chcem, aby si ma pamätali pre niečo iné," odkázal Sammy svetu.

No kvôli záchrane otca svoje predsavzatie musel porušiť a teraz to vidí takto: „Som rád, že som slávny preto, že to teší ľudí, že sa im to páči a teraz som rád aj preto, že mám ocka," dodal Sammy.

Zdroj: LANEY GRINR/FACEBOOK

Karma sa potvrdila aj v tomto prípade. Príbeh dieťaťa úspechu predsa inak dopadnúť ani nemohol.

Takto vyzerá Sammy dnes:


BRATISLAVA/DAILY MAIL, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.