Slovenka premiérovo vystaví ikonu svätice. Vraj jej pomohla otehotnieť

Ikona svätej Petky
Zdroj: TV Markíza

Ikonu svätej Petky napísala v Srbsku aj ďalším rodinám, ktorým sa nedarilo mať deti aj 15 rokov.

Namaľovala ikonu svätice a krátko na to sa jej po rokoch podarilo otehotnieť. Rovnako pomohla aj ďalším rodinám. Insitná maliarka pôvodom zo slovenskej dediny Kovačica v Srbsku prináša teraz svoj príbeh aj na Slovensko. „Zázračnú" ikonu ukáže prvýkrát na výstave v Liptovskom Mikuláši.

Nataša, Jozef a vytúžená malá Anastázia. Nataša je Slovenka zo Srbska. S Jozefom žijú už šesť rokov v Detve. Boli chvíle, keď už v Anastáziu ani nedúfali. Trvalo to viac ako päť rokov. Ako insitná maliarka sa rozhodla vrátiť k písaniu ikon - teda obrázkov svätých. Po to ako namaľovala ikonu svätej Petky, ktorá je pre Srbov patrónkou rodiny sa vraj stal zázrak. Konečne otehotnela.

Ikonu svätej Petky napísala v Srbsku aj ďalším rodinám, ktorým sa nedarilo mať deti aj 15 rokov. Keď otehotneniu nebráni žiadna fyzická prekážka a predsa sa nepodarí, aj lekári sa vlastne obracajú k ľudskej duši. Medicína uznáva takzvanú psychogénne, alebo psychicky podmienenú sterilitu. To je niečo medzi nebom a zemou, ktoré sa nedá vysvetliť.

Najčastejšie súvisí s prílišným sústredením sa na otehotnenie a akoby odsunutím citov. A práve emócie a život sú aj základom insitných obrazov. Či už tomuto príbehu veríme, alebo nie, insitná umelkyňa Nataša Knjazovic chce ľuďom priniesť najmä úprimné posolstvo.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.