Vtipné a poučné. Pozrite si, ako rapuje Juraj Turzo

Raper Turzo.
Raper Turzo.

Video sme ukázali študentom a čakali sme na reakciu.

Mám trochu väčší pupek a hipsterskú bradu. Tieto slová vložila do úst Jurajovi Turzovi žilinská župa, ktorá o ňom nakrútila vtipné, no zároveň náučné video. Rapovanou verziou chcú mladým priblížiť život uhorského palatína. Mnohí totiž ani nevedia, že takýto rodák tu pred 400 rokmi žil.

"Chceli sme takou hravejšou a pútavejšou formou priblížiť historickú osobnosť Juraja Turza práve tej mladšej generácií," hovorí koordinátorka videa Jarmila Ševčíková.

V klipe sú zachytené všetky významné a reálne miesta, kde Turzo pôsobil. Nechýba Lietavský hrad, kde sa narodil, sobášny palác, ktorý dal postaviť, Oravský hrad, kde sa nachádza jeho krypta alebo Rajecké Teplice, kde rád chodieval.

Video sme ukázali študentom a čakali sme na reakciu.

"Je to fakt veľmi zaujímavé video, veľmi sa mi páči a ja myslím si, že zaujme veľa mladých ľudí. Niečo sa dozvedia," povedala študentka. Podobne reagovali aj ostatní opýtání.

Nakrúcanie videa mala pod palcom mladá zamestnankyňa úradu. Kostýmy si požičali z múzea, a tak cela táto paráda stála župu len honorár pre spevákov - približne 400 eur.


ŽILINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Žilina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.