Chlapček zomrel v náručí Santa Clausa. Stihol mu splniť posledné želanie

Santa Claus
Zdroj: Facebook/ Eric J. Schmitt-Matzen

Jeho mama stála celý čas za dverami nemocničnej izby.

Posledné želanie smrteľne chorého chlapca z Tennessee bolo vidieť Santa Clausa. Po tom, čo mu prianie splnili, zomrel v jeho náručí.

Eric Schmitt-Matzen (60) hrá Santu na 80 rôznych predstaveniach ročne. Inak sa živý ako strojný inžinier. Keď raz prišiel z práce domov, dostal naliehavý telefonát. Volala mu zdravotná sestra z nemocnice, v ktorej prezlečený za Santu často rozdáva chorým deťom radosť a dobrú náladu.

Sestrička mu povedala o chorom chlapcovi, ktorý by ho veľmi rád naposledy videl. Pán Schmitt-Matten sadol do auta a o 15 minút bol v nemocnici. Chlapec bol veľmi slabý. Santa Claus mu povedal, že v žiadnom prípade nemôže prísť o Vianoce a podal mu darček.

Zdroj:Facebook/EricSchmitt-Matzen

Dieťa ledva zvládlo rozbaliť baliaci papier. Keď ale zbadalo svoj darček, usmialo sa a opäť si položilo hlavu. Chlapec potom Santovi povedal, že mu hovoria, že zomrie. Spýtal sa ho, čo má povedať pred nebeskou bránou, aby ho tam pustili. „Povedz im, že si Santov elf číslo jedna. Viem, že ťa tam pustia," odpovedal mu podľa denníka DailyMail.

Malý chlapec sa posadil a dal mu pusu. Potom sa ho spýtal, či mu môže pomôcť. Boli to jeho posledné slová. Choré dieťa zomrelo v náručí Santa Clausa. Jeho mama stála celý čas za dverami. Keď videla, že jej syn zomrel, vbehla do izby a začala silno nariekať.

Eric Schmitt-Matzen strávil štyri roky v armáde a videl veľa vecí. Cestou domov ale nevedel zastaviť plač. S prezliekaním sa za Santa Clausa chcel skoncovať. V nemocnici ale pochopil, akú radosť dokáže deťom rozdávať.
TENNESSEE/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.