Ak chcete, môžete pápežovi napísať k 80-tke blahoželanie

Pápež František a kardináli vo Vatikáne.
Zdroj: TASR/AP

Vatikán vytvoril sedem mailových adries, k dispozícii je aj hashtag #Pontifex80.

Pápež František oslávi v sobotu svoje 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti Vatikán vyzval veriacich z celého sveta, aby oslávencovi poslali blahoželania na niektorú z e-mailových adries vytvorených v ôsmich jazykoch.

Slávnostný deň chce pápež stráviť ako obvykle - len rannú omšu neodslúži vo vatikánskom Dome sv. Marty, ale v Paulínskej kaplnke Apoštolského paláca, a to spolu so všetkými kardinálmi žijúcimi v Ríme. Na zvyšok dňa má naplánovaných niekoľko schôdzok s hlavami štátov a vlád či predstaviteľmi Rímskej kúrie.

Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu "Happy Birthday" či "Tanti auguri" a možno, ako po minulé roky, bude sfukovať aj sviečky na torte darovanej pútnikmi alebo sa bude prizerať flashmobu v podobe argentínskeho tanga.

Používatelia internetu majú na odoslanie gratulácie pápežovi na výber adresy v latinčine ([email protected]), taliančine ([email protected]), španielčine a portugalčine ([email protected]), angličtine ([email protected]), francúzštine ([email protected]), nemčine ([email protected]) či poľštine ([email protected]). K dispozícii je aj hashtag #Pontifex80.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti