V Japonsku sa stala hitom aplikácia, vďaka ktorej aj opilci trafia domov

ilustračný obrázok

Aplikáciu, ktorá je zatiaľ dostupná len v Japonsku, si doteraz stiahlo vyše 7 miliónov ľudí.

Aj vy to občas na oslave preženiete s alkoholom? Ak nie počas roka, možno sa neustrážite práve počas nadchádzajúcich sviatkov. Viac alkoholu pritom znamená viac problémov, napríklad aj neskorý a predražený príchod domov. Predovšetkým pre ľudí žijúcich vo veľkomestách. Prvou pomocou pre zábavychtivých je nová aplikácia.

Drahé nápoje a často ešte drahšia cesta domov taxíkom vo veľkomeste. Aby sa tomu vyhli, Japonci prišli s novinkou. Vytvorili aplikáciu, ktorá užívateľovi pripomenie jeho pôvodný plán na odchod z oslavy.

Pípaním oznámi odchod posledného spoja z najbližšej zastávky a to polhodinu predtým. Pripomienku na displeji smartfónu pritom užívateľ nemôže prehliadnuť. Vývojári totiž mali na pamäti fakt, že ľudia pod vplyvom alkoholu nevedia dobre čítať malé písmenká.

Čas odchodu posledného spoja metra je preto zvýraznená veľkými červenými číslicami. Pri nich je grafika, ktorá má tiež zaujať pozornosť. Aplikácia vám tiež zvýrazní trasu cesty domov. Musíte mať len zapnutú GPS navigáciu a tiež do aplikácie zadať adresu vášho domu.

Aplikáciu, ktorá je zatiaľ dostupná len v Japonsku, si doteraz stiahlo vyše 7 miliónov ľudí. Je zadarmo, spoplatnené sú len jej prídavné funkcie. Vývojári ju spustili pred vianočnými sviatkami. No a pripomínajú, že hoci slúži pre ľudí pod vplyvom alkoholu, hladinu si predsa len treba ustrážiť. Pre toho, kto to nedokáže, by totiž aplikácia bola zrejme zbytočná.


TOKIO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Aplikácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.