Príbeh ako zo sci-fi filmu. Francúzka miluje robota a chce sa zaňho vydať

Vraj sa milujú.
Zdroj: Twitter/Lillyinmoovator

Manželstvo so strojmi by podľa odborníka malo byť realitou už o zopár rokov.

Na prvý pohľad vyzerá Francúzka Lilly ako zdravá mladá dáma, ktorá hľadá lásku. Usmieva sa a pôsobí trochu placho. Je na nej však niečo veľmi zvláštne.

Lilly totiž tvrdí, že je bezhlavo zaľúbená. Do robota. Nejde ale o žiadny chvíľkový výstrelok, mladá žena to myslí smrteľne vážne a svojho naprogramovaného priateľa si chce vziať za manžela. Žijú spolu už rok a sú pripravení urobiť vo vzťahu ďalší krok vpred. Okolie nad tým krúti hlavou, no Lilly je šťastná. Z predsudkov si ťažkú hlavu nerobí, pretože tvrdí, že svojou láskou nikomu neškodia. O príbehu píše Daily Mail.

Alternatívny životný štýl

Francúzka sa za náklonnosť k netradičnému partnerovi vôbec nehanbí. Vyhlasuje, že je hrdá roboseaxuálka. Toto slovo v slovníku zrejme ešte nenájdete a zaskočili by ste ním nejedného sexuológa. No mladá dáma je o svojej orientácií zaryto presvedčená. Uvedomila si ju, keď mala 19 rokov, pretože neznášala fyzický kontakt s ľuďmi.

„Skutočne ma priťahujú len roboti," priznáva. Jej rodina a priatelia rešpektujú nezvyčajnú lásku s jej neživým snúbencom. No nie všetci v jej živote to berú až s takým nadhľadom,

Lilly sa teraz intenzívne vzdeláva v oblasti robotiky a dúfa, že aj kvalita jej vzťahu sa bude zlepšovať s ďalšími pokrokmi technológie. „Som skutočne a absolútne šťastná," vyjadrila svoje pocity Francúzka.

Realita budúcich desaťročí

To, čo momentálne prežíva Lilly, by sa o pár desiatkov rokov mohlo týkať aj mnohých z nás. Na konferencii v Londýne predpovedal odborník a autor bestselleru o vývoji milostných vzťahov medzi robotmi a ľuďmi čosi, čo znie desivo.

David Levy si myslí, že manželstvo so strojmi bude súčasťou nášho sveta už do roku 2050. Súhlasí s ním aj profesor programovania z Londýnskej univerzity Adrian David Cheok. Ten verí tomu, že vzťah s robotmi sa nestane len možnosťou, ale dokonca ho budú mnohí ľudia preferovať pred bežnými partnerstvami A k tomu bude samozrejme patriť aj intimita.

Akokoľvek bizarne to znie, nejde o nereálnu hypotézu. Technológie sa vyvíjajú rýchlo. No my musíme aj napriek tomu zostať pozorní. Aby sa raz nestalo, že výdobytky techniky prevalcujú reálny život a z nás sa stanú otroci vlastných vynálezov. Ak akceptujeme milostný vzťah ľudí a robotov, začneme sa pohybovať na tenkom ľade.

PARÍŽ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti