Vianočná výzdoba domu poľskej rodiny vyráža dych. Zaujali aj v zahraničí

Vianočná výzdoba domu poľskej rodiny vyráža dych. Zaujali aj v zahraničí
Zdroj: TV Markíza

Mnohým síce môžu pripomínať vysvietené kasíno. Pre milovníkom vianočného gýču ale platí heslo čím viac, tým lepšie.

Pre niekoho sviatky pokoja, pre iných príležitosť ako si zasúťažiť so susedmi. Zo svojej záhrady a domu si už tradične robia svetielkujúce kráľovstvo. Ukážeme vám ako vyzerajú tie najkurióznejšie vianočné výzdoby, ktoré sú už známe aj za hranicami svojej krajiny.

Do poľských Polkovíc zavítajú každý rok zvedavci nielen z Poľska. Rodina Duszenkovcov chce každý rok zdolať svoje limity a nikdy nič nenechať na náhodu. Do tohtoročnej sezóny investovali opäť o niečo viac. Ich vianočnú pýchu tvorí až 70-tisíc žiaroviek.

„Je za tým veľmi veľa práce a strávených hodín. Najmä napríklad uviazať reťaze na strechu, naaranžovať dekorácie, sobov a Santa Clausa. Dá to poriadne zabrať a takéto niečo by určite nezvládol nikto sám," hovorí syn Piotr Duszenko.

Dom Duszenkovcov ľahko rozoznáte aj z diaľky. Mnohým síce môžu pripomínať vysvietené kasíno. Pre milovníkom vianočného gýču ale platí heslo čím viac, tým lepšie.

„Mám rada, keď všetko zapneme a vyzerá to presne tak, ako som si to predstavovala," povedala Wiktoria Duszenko.

Do histórie kurióznych vianočných výzdob sa už niekoľko rokov zapisuje aj Lynchova rezidencia v New Yorskej štvrti Queens. Chodieva sem dokonca toľko turistov, že spôsobujú dopravný kolaps na okolitých dopravných uzloch.

„Chodieva sem aj kyvadlová doprava. Ľudia sem prídu, vystúpia a hovoria, že je to niečo ako ôsmy div sveta. Potom sa chvália tým, že videli Lynchovu rezidenciu," hovorí Kevin Lynch.

Aj oni tento rok prekonali svoj 22-ročný rekord. Do boja so susedmi vytiahli 350 umelých figurín, 100 pohyblivých dekorácií a takmer štvrť milióna vianočných svetiel!

„Sused si ozdobil svoj dom žiarovkami, potom som pridal nejaké aj ja. Na ďalší rok pridával viac a viac svetiel a ja samozrejme tiež. Na tretí rok som sa už do toho tak zbláznil, že som ich tam dal pre istotu tony. Úplne som ho tým dostal," dodal Kevin.

Svojou vlastnou raritou sa môžu pochváliť aj Srílančania. V hlavnom meste Colombo majú najvyšší vianočný stromček na svete. Osvetľuje ho 800-tisíc LED-kových svetielok a má 73 metrov. Len hviezda, ktorou ozdobili jeho špic, váži neuveriteľných 20 kilogramov.


 

USA/ POĽSKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výzdoba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.