Vďaka pozvánke na internete prišli na tínedžerkinu oslavu tisícky ľudí. Skončila sa tragicky

Vďaka pozvánke na internete prišli na tínedžerkinu oslavu tisícky ľudí. Skončila sa tragicky

Z oslavy sa stal absolútny fenomén, na ktorý reagovali známe osobnosti aj veľké firmy.

Pôvodne to mala byť milá oslava 15. narodenín. Stala sa z toho medzinárodná udalosť, na ktorú chcelo prísť vyše milióna ľudí. Na oslavu mexickej tínedžerky nakoniec zavítali tisíce hostí - aj zo zahraničia. Pompéznu akciu, o ktorej nakoniec informujú médiá z celého sveta, však zatienila tragická udalosť.

Tieto zábery vyzerajú skôr ako z vychyteného hudobného festivalu než osláv mladej Mexičanky. Ľudia reagovali na virtuálnu pozvánku jej otca, ktorá sa šírila na internete a túto príležitosť si nenechali ujsť.

Z oslavy sa stal absolútny fenomén, na ktorý reagovali známe osobnosti aj veľké firmy. Letecká spoločnosť ponúkla na cestu a 30% zľavu na letenky, niektoré hotely dokonca pobyty zdarma. Oslávenkyňa sa na pódiu cítila ako rocková hviezda.

Okrem hudobných koncertov, širokej ponuky najrôznejšieho jedla a amatérskych dostihových pretekov, boli súčasťou oslavy aj tradície, ktoré na oslave mladej Mexičanky nemohli chýbať.

„Dúfali sme, že sem prídu ľudia odvšadiaľ, z Rubinej oslavy sa stala medzinárodná udalosť. Ráno tu už boli médiá z Nemecka a robia tu rozhovory," povedal Rubiin sused Rutilio Ibarra Morales.

Bezpečnostné opatrenia boli na takomto amatérskom podujatí, na ktoré prišli tisíce ľudí, prvoradé. Pripravovali ich takmer mesiac.

„Národné bezpečnostné zložky spolupracujú s tými miestnymi, aby zaručili bezpečnosť. Snažia sa nadovšetko zabrániť akejkoľvek núdzovej situácii," povedal Jorge Gomez.

To sa však nakoniec nepodarilo. Jeden z majiteľov koní nečakane vstúpil na dráhu počas dostihov a kolízia s rozbehnutými zvieratami ho stála život.


 

MEXIKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mexiko

Dôležité udalosti