Tínedžerka (†19), ktorá prežila život v lavóre, zomrela

Rahma Haruna
Zdroj: Profimedia.sk

Rahma sa narodila v Nigérii, po pôrode vyzerala ako iné, zdravé bábätká.

Tínedžerka (†19), s ktorou sa osud nemaznal, pretože svoj život prežila v lavóre, zomrela. Preslávila ju fotografia s jej bratom, ktorá obletela celý svet. Smutnú správu zverejnil fotoreportér Sani Maikatanga, ktorý informoval, že dievča zomrelo v nedeľu 25.decembra, píše Daily Mail.

Zdroj: Profimedia.sk

Prestali jej rásť ruky aj nohy

Ako iné dievčatá v jej veku, aj Rahma Haruna mala svoje sny. Tínedžerka sa narodila v skromných podmienkach v Nigérii, v meste Kano. Po pôrode nebolo badať žiadne komplikácie a vyzerala ako iné, zdravé bábätka.

V šiestich mesiacoch sa ale jej rast a vývoj zastavil. Kým iné deti už pomaly sedeli alebo lozili, Rahma len ležala. „Všetko sa začalo horúčkou, potom ju bolel žalúdok a potom jej prestali rásť nohy a ruky," vyjadrila sa jej matka Fadi pre Daily Mail. Čo je najhoršie, rodina doteraz nevie, aká choroba ich dcéru trápila.

https://www.youtube.com/watch?v=lcqPIvz1h98


Snažili sa ale, aby mala napriek komplikáciám plnohodnotný život. Keďže nemali dostatok peňazí, Rahma bola takmer celý deň v lavóre a mama alebo 10-ročný brat Fahad ju vozili na invalidnom vozíku po dedine. Predtým ju nosili v lavóre na rukách, vozík dostali ako dar.

„Strávil som 15 rokov hľadaním lieku, ktorý by jej pomohol. Taktiež sa snažím zabezpečiť dostatok financií. Predal som už takmer všetko, čo som mal," povedal otec dúfajúc, že medializácia ich príbehu pritiahne pozornosť nejakého odborníka, ktorý im pomôže.

Mladé dievča však svoj boj o život prehralo.


KANO/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.