Aký bude rok 2017? Nostradamove proroctvá neveštia nič dobré

Nostradamus
Zdroj: Profimedia.sk

Od vojny v dôsledku globálneho otepľovania až po kolaps Ameriky.

Či už veríte týmto teóriám alebo nie, predpoveď proroka Nostradama na rok 2016 bola až desivo presná. Podľa konšpiračných teoretikov francúzsky filozof 16. storočia videl zvolenie Donalda Trumpa za amerického prezidenta. Píše The Sun.

Predpovedal tiež vzostup Napoleona či Adolfa Hitlera, rovnako ako aj teroristický útok z 11. septembra v New Yorku. Taktiež mal predpovedať pokus ISIS ovládnuť časti Európy a rozpútať tretiu svetovú vojnu.

A čo mal filozof predpovedať na rok 2017? Od vojny v dôsledku globálneho otepľovania až po kolaps Ameriky.

Rusko a Ukrajina majú v roku 2017 podpísať dohodu o mieri, ale podmienky zatiaľ nie sú jasné. Spojené štáty americké budú prímerie odmietať, zatiaľ čo Nemecko a ďalšie členské štáty EÚ ho privítajú.

Nezamestnanosť a pôžičky vytvoria z Talianska epicentrum európskej finančnej krízy a odvráti sa pozornosť od Grécka a Španielska. Taliansko dokonca môže opustiť Európsku úniu.

Čína vraj podnikne odvážne kroky k vyliečeniu ekonomickej nerovnováhy vo svete.
Podľa Baby Vangy, ktorá predpovedala Európu tak, ako ju poznáme dnes, Európa prestane existovať do konca tohto roka. Čína by sa mala stať novou superveľmocou sveta.

Nostradamus taktiež predpovedal redefinovanie Latinskej Ameriky. Tá by sa mala postupne vzdávať ľavicovej politiky a čakajú ju občianske nepokoje.

Ďalšou predpoveďou je, že čoraz viac národov sa bude spoliehať na solárnu energiu.

Amerika bude podľa Nostradama odolávať zmenám, stane neovládateľnou a neschopnou starať sa o svet. Dôvodmi budú ideologická polarizácia, politická korupcia, rastúca nerovnosť, globalizácia firemných a finančných elít a rozsiahle výpadky sociálneho systému.

Globálne otepľovanie má vyvolať vojnu. Tá sa má rozpútať v dôsledku zmenšujúcich sa zdrojov. Pokiaľ ide o samotný boj, najväčšou hrozbou budúcnosti majú byť biologické útoky teroristov.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 2017

Dôležité udalosti