Staňte sa lepším človekom. Tu je návod, ako to v novom roku dosiahnuť

Jarné slnko - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Stačí dodržať týchto osem rád a budete na seba skutočne hrdí.

Koniec roka je ten správny čas, kedy by sme sa mali na chvíľu zastaviť, obzrieť späť a zhodnotiť naše smerovanie v živote. Ak so sebou teraz nie ste spokojní, nikdy nie je neskoro na zmenu. Lenže, kde začať? Tým najlepším bodom, na ktorom sa oplatí popracovať je váš charakter. Keď zmeníte seba, zmeníte aj to, ako vás budú vnímať iní a váš život sa začne vyvíjať prijateľnejším smerom. Verte či nie, funguje to. Vstúpte si teda do svedomia, zabudnite na ego a buďte k sebe úprimní. Ak stále netušíte, odkiaľ sa odraziť, ponúkame vám detailný návod. Vďaka nemu budete o rok na seba naozaj pyšní. Tipy priniesol Independent.

Vyberte sa von

Čoraz viac ľudí zanedbáva pohyb po vonku. Kvôli uponáhľanej dobe a dlhým hodinám v práci na to často ani nepomyslíme. No mnohí odborníci sa zhodujú, že na čas strávený vonku by sme nemali zabúdať. Pobyt v prírode je liekom nielen na fyzickú kondíciu, ale výrazne prospieva aj mentálnemu zdraviu.

Začnite so športom

Znie to ako novoročné klišé? Pozitívne účinky športu na zdravie, ale aj na nastavenie mysle sa nedajú poprieť. Prihláste sa napríklad na hodiny jogy. Alebo začnite hrať volejbal. Nielen, že si zvýšite hladinu endorfínov, stretnete nových ľudí, ale stanete sa aj inšpiráciou pre okolie.

Choďte voliť

Prestaňte sa sťažovať na politikov a choďte voliť. V roku 2017 nás čakajú župné voľby. Prevezmite teda zodpovednosť a prejavte svoj názor. Nebuďte len znechuteným kritikom. Urobíte tak malý krok k zlepšeniu situácie vo vašom okolí a dokážete, že vám na tom záleží.

Pozorne preverujte zdroje informácií

Rok 2016 nám ukázal, akú veľkú moc dnes majú internetové média. Nepozorný čitateľ ľahko naletí hoaxom a nepotvrdeným správam Tie sa rýchlo šíria najmä na sociálnych sieťach. Preto začnite v novom roku zdroje informácií preverovať. Vyhnete sa tak zdieľaniu klamstiev a pridáte sa k ľuďom, ktorí pomáhajú bojovať proti tomuto nebezpečnému fenoménu.

Začnite viac čítať a učte sa

Dajte si predsavzatie a čas strávený pri televízore vymeňte za dobrú knihu. Pomôžete tak svojej slovnej zásobe a do ďalšieho roka intelektuálne porastiete. Aby ste záväzok dodržali, prinúťte sa prečítať aspoň dve knihy za mesiac. Pravidelnosť je pri každom novom zvyku kľúčová.

Jedzte menej mäsa

Neradíme vám, aby ste prešli na vegetariánsku stravu. Mäso si v jedálničku pokojne ponechajte. No ak obmedzíte jeho množstvo, pomôžete tráveniu a budete sa cítiť lepšie. Uvidíte, akú zmenu vám to prinesie.

Vypnite svetlá, keď odchádzate z miestnosti

Ak by sme si všetci začali viac všímať životné prostredie, vyzerala by naša planéta inak. Ukážte teda, že viete byť zodpovední. Keď odídete z miestnosti, vypnite svetlá. V obchodoch si prestaňte brať plastové tašky a recyklujte. Trochu viac pozornosti a ekologického prístupu vám dá náskok pred ostatnými.

Trénujte mozog

Logické hádanky nie sú len obyčajnou zábavkou. Môžu byť aj skvelým tréningom pre vašu hlavu. Skúste sa im trochu povenovať. Zlepšíte si tak schopnosť logicky myslieť a rýchlejšie chápať súvislosti. To sa vám zíde aj pri riešení každodenných situácií.

LONDÝN/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 2017

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.