Zaujímavosti

Otec objal muža, ktorý jazdil opitý a na Štedrý deň zabil jeho synčeka (†9)

Otec objal muža, ktorý jazdil opitý a na Štedrý deň zabil jeho synčeka (†9)
Zdroj: Twitter/ Erin Edwards

Obvinený muž sa pozrel do očí chlapcovho otca pár dní po nehode.

Obdivuhodné gesto muža, ktorý počas Vianoc prišiel o to najdrahšie vo svojom živote. Jeho 9-ročného synčeka Jossiaha zrazil opitý vodič. Chlapček bol neďaleko svojho domu v Springwoode neďaleko Brisbane a obdivoval vianočné osvetlenie. Polícia obvinila zo zabitia chlapca 24-ročného Adriana Murraya. Píše Daily Mail.

Na druhý deň po chlapcovej smrti sa v kostole uskutočnila spomienková smútočná bohoslužba. A prišiel na ňu aj Adam Murray. So slzami v očiach sa postavil pred chlapcovho otca Karla Sissonsa a zrútil sa mu do náručia. "Pán Sissons mal dosť odvahy a mužnosti na to, aby ho zachytil a zdvorilo sa oňho postaral," povedal Peter Field, miestny kresťanský pastor. "Pre všetkých to bolo veľmi silný emotívny moment," dodal Field.

Adam Murray teraz čelí obvineniu z nebezpečnej smrteľnej jazdy pod vplyvom alkoholu a pred súd sa postaví v novom roku.

Jossiahovi rodičia, ktorí majú ešte jedného syna, povedali, že Adamovi odpustili a musia sa pohnúť vpred.

Zdroj: 9news.com

"Chlapcova rodina verí v silu odpustenia, pretože Vianoce sú o narodení Ježiša Krista, ktorý na tento svet prináša odpustenie. Spracovávajú to. V mene rodiny sa chcem poďakovať detskej nemocnici Lady Cilento, kde odviedli skvelú prácu po tom, ako chlapca priviezli do nemocnice. Bolo vznešené, akú starostlivosť mu poskytla," povedal pastor Field.

Jossiah totiž po nehode žil, ale jeho stav bol kritický. Dýchali zaňho prístroj. Nakoniec už nebola žiadna nádej a rodičia nechali chlapca po troch dňoch od nehody odpojiť.
BRISBANE/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti