Potápači klesli až na dno, aby si otvorili šampanské

Silvester pod vodou.
Zdroj: TV Markíza

Pár sekúnd po spoločnom skoku na hladinu vyplávali zátky od šampanského. Znamenie, že pod vodou sa začala žúrka.

Klesli úplne na dno a tam si na oslavu otvorili fľaše šampanského. Na prvý pohľad je to neuveriteľné. Ale v prípade potápačov zo Spišskej Novej Vsi je to obľúbený spôsob, ako osláviť koniec starého a začiatok nového roka.

Potápači od Žiliny po Košice prišli silvestrovať do Krytej plavárne v Spišskej Novej Vsi a boli  pripravení na všetko. Okrem klasickej potápačskej výstroje je povinná čiapka a samozrejme, že šampanské.

Prevádzkový poriadok krytej plavárne zakazuje používanie alkoholických nápojov bazéne. Jeden deň v roku ale toto pravidlo neplatí.

Pár sekúnd po spoločnom skoku na hladinu vyplávali zátky od šampanského. Znamenie, že pod vodou sa začala žúrka.

Slovenskí potápači majú za sebou dobrý rok. „Potápačské centrum SNV: Chvalabohu nikto neutrpel za poslednú sezónu žiaden úraz, nič sa nestalo tragické, ta ideme sa lúčiť a poďakovať poseidonovi, že nás ochraňoval celý rok," tvrdí Oliver Krajňák zo spišskonovomestského potápačského centra.

Táto partia pomáhala čistiť tatranské plesá, aj vodnú nádrž v Slovenskom raji. Teší ich, že vo verejnosti rastie záujem o potápanie. Ročne ich rady rozšíri viac než stovka nových slovenských potápačov.

Reportáž nakrútil Marek Baláž.


SPIŠSKÁ NOVÁ VES/Marek Baláž

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Silvester

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.