Aj vy si robíte žartíky z priateľov na Facebooku? Pozor, aby ste neprišli o zamestnanie!

Toto video ho stálo prácu.
Zdroj: HARD TALK/YOUTUBE

Pán Renton po 20 rokoch príkladnej služby prišiel o prácu, jeho zamestnávatelia dospeli k záveru, že nemá osobnú integritu.

Zdravotný brat prišiel o zamestnanie po tom, ako na internete v kontroverznom videu označil svojich dvoch kolegov. Jeho zamestnávatelia totiž video považujú za sexuálne explicitné a nevhodné, preto muža po 20 rokoch prepustili zo zamestnania v nemocnici.

Na videu značne obézna žena búcha svojim brušným tukom po chrbte muža, ktorý štvornožky stojí na zemi a predstiera, že je kôň.

Michael Renson označil dvoch kolegov, ženu a muža a zjavne si z nich chcel vystreliť. Korpulentná žena sa na videu muža pýta: „Aké to je ťažké, ty malý koníček?"

https://www.youtube.com/watch?v=u0WrdtEUI8E

ZDROJ: HARD TALK/YOUTUBE

Podľa denníka Metro.co to nebolo prvýkrát, čo sa Renson snažil strápniť kolegov. Pri inom incidente kolegom stoly postriekal bielym krémom. Naaranžoval to tak, aby to vyzeralo, že na ne niekto sexuálne vyvrcholil a zabudol to po sebe odpratať.

Po incidente s videom si zamestnávatelia povedali: „A dosť!" Renson bol okamžite predvolaný na oddelenie ľudských zdrojov v Melbourne v Austrálii a tam mu oznámili, že má padáka.

Pán Renton tak po 20 rokoch príkladnej služby prišiel o prácu. Jeho zamestnávatelia dospeli k záveru, že nemá osobnú integritu na to, aby u nich pracoval. Podľa vedenia sa postaral o to, aby pokazil dobrú povesť nemocnice a jeho extempore považujú za hulvátske žarty.

 Renton namietal, že jeho prepustenie nie je fér.Že to mal byť len nevinný žart.

Vedúca pani Bissettová mu odkázala: „Pán Renton mal počúvať svoj vnútorný hlas, ktorý mu hovoril, že pani Keownová, ktorá bola vo videu označená, by sa mohla uraziť." Video dokonca možno považovať za sexuálny harašment.

Bohužiaľ to neurobil a musí sa vyrovnať s ďalekosiahlymi dôsledkami svojho nerozvážneho konania.

BRATISLAVA/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výpoveď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.