Ako vybabrať so zimou a ľadom? Máme pre vás niekoľko zlepšovákov

Zimné zlepšováky
Zdroj: TV Markíza

Pri týchto zlepšovákoch ale platí, že opatrnosti nikdy nie je dosť.

Zima ako sa patrí. Teploty pod nulou , zamrznuté okná na autách a dymiace komíny. Dnešné ráno bolo mrazivé. A vyzerá to tak že chladno bude aj v najbližších dňoch. Ukážeme vám pár zlepšovákov, ktoré v zime dokážu uľahčiť život.

Niektorí sa zabávajú, iní majú starosti navyše. Vodiči sa v týchto dňoch veru naškrabú. Sklá sú ako ľad. Rozmraziť ich sa ale dá aj bez námahy.

Potrebujeme na to iba vodu a ocot. Ingrediencie ktoré má doma každý. Aké množstvo si zvolíte je iba na vás. Všetko závisí od toho, koľko roztoku potrebujete. V našom prípade to bolo zhruba deci octu a dve deci vody. Takto zarobený ocot s vodou sme nastriekali na sklo. V detailnom zábere môžete vidieť ako sa ľad začína topiť. Potom už stačí sklo očistiť a naozaj to ide ako po masle.

Patálie s ľadom mávajú aj chodci. Aby sa to neskončilo so zlomeninou najmä pre tých skôr narodených tu máme takýto zlepšovák. Ide o francúzsku paličku s ostrým hrotom ako nadstavcom, ktorý sa zaborí do ľadu a človek má potom pri chôdzi dodatočnú oporu.

Viac o ďalších zlepšovákoch sa dozviete v reportáži:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.